veznice-ctk

Prohlídka vězení zdarma vám otevře své brány již brzy v Mladé Boleslavi. Natáčela se tu celá řada filmových hitů a jen tak se sem nepodíváte

28. září proběhne další natáčení filmu Tewyx, a to ve věznici v Mladé Boleslavi. Pro všechny zájemce tu připravili bezplatné prohlídky vězení. Na podobných nabídkách by nebylo nic překvapivého – kdyby ovšem tato konkrétní nezpřístupňovala objekt, do kterého se jen tak dostat nemůžete.

Vnitřní prostory jsou vskutku atraktivní, a především slavné – a to nejenom u nás, ale i ve světě. Natáčely se tu mimo jiné filmy jako Šarlatán, Lidice, Kajínek, Kvaska, Adéla ještě nevečeřela, Hitler: Vzestup zla, Mission: Impossible – Ghost Protocol a další.

Setkat se můžete i s Jiřím Kajínkem

Prohlídky vězení jsou umožněny v době od 8 do 18 hodin, rezervaci termínu je možno realizovat na stránkách filmu Tewyx, bez ní se sem bohužel nedostanete (https://tewyx.corsizio.com/).

Foto: Michal Bělka / Creative Commons / CC0 License

A na co se můžete těšit?V průběhu prohlídky lze vidět nejen samotné cely, chodby a další části věznice, ale návštěvníci se mohou také setkat s Jiřím Kajínkem, který ve filmu hraje ředitele věznice. Může jít o zajímavý zážitek pro všechny, kdo rádi navštěvují nevšední místa.

O filmu Tewyx

A nesmí chybět ani zmínka o tom, co se tu vlastně natáčí. Tewyx je americký film, který se natáčí podle knižního bestselleru Tewyx. Jeho režisérem a zároveň také scénáristou je Alex Adams. Jde o velkolepou produkci, bude se totiž natáčet ve 20 různých státech a očekávaný rozpočet je 35 milionů dolarů. Určitě se tedy budeme mít na co těšit – koneckonců,umožnění prohlídky slavného bývalého vězení je dobrou první vlaštovkou.

Zdroj: Prohlídka vězení při příležitosti natáčení filmu Tewyx | Protext – PR služby ČTK , https://boleslavsky.denik.cz/zpravy_region/do-byvale-veznice-jen-tak-nepodivate-byl-tu-sarlatan-trojan-i-tom-cruise-2021031.html, https://www.mladaboleslav.cz/byvala-veznice-v-mlade-boleslavi-byla-o-vikendu-otevrena-pro-verejnost/

Náhledové foto: ČTK

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *