Egypt

Vzhůru do teplých krajin! Navštivte ty největší krásy Egypta

Chybí vám teplo a rádi byste si užili ještě kousek léta? Vydejte se do Egypta. Cesta není nijak daleká. Užijete si dostatek odpočinku na pláži, ale také poodhalíte kousek tajemné minulosti této severoafrické země. Představujeme vám ta nejkrásnější místa.

Akvárium v Hurghadě

Hurghada je oblíbeným egyptským letoviskem. Jak by také ne! Průzračné moře, čisté pláže a luxusní hotely a bary zde najdete na každém kroku. Mimo klasické dovolenkové radovánky si však v Hurghadě užijete i trochu toho poznání. Místní akvárium a muzeum mořské biologie uchvátí i ty, kteří nejsou s mořskými tvory zrovna přátelé. V obřím akváriu můžete obdivovat až stovku druhů různých ryb a uměle vytvořený deštný prales vám představí divokou přírodu v celé kráse. Děti jistě potěší také přilehlá mini zoo.

akváriumAkvárium: foto Pixabay

Pyramidy v Gíze a Sfinga

Co by byl Egypt bez nejslavnějšího divu světa! Minout pyramidy v Gíze by byl opravdu hřích. Pro jejich návštěvu je na podzim nejvhodnější doba. Sezóna končí, davy turistů mizí a poušť kolem již není tak rozpálená jako v parném létě. A když už u pyramid budete, nezapomeňte si prohlédnout také Velkou sfingu. Je to největší socha na světě vytesaná z jednoho kusu kamene a podle pověstí skrývá různá tajemství.

Asuán

Asuán se nachází až na jihu Egypta a přezdívá se mu Brána černé Afriky. V tomto starobylém městě najdete nejen památky z faraonských dob, ale také pozůstatky kdysi mocné Núbijské říše. Všechny historické artefakty si můžete prohlédnout v Núbijském muzeu. A pokud budete mít čas, zavítejte na ostrov Elefantina, který k Asuánu patří. I tady budou milovníci historie ve svém živlu.

NilNil v Asuánu: foto Pixabay

Wadi al-Hitan

Tato pouštní lokalita, zapsaná i na seznamu UNESCO, se často objevuje pod názvem Hřbitov velryb. Kde se ale na poušti vzaly velryby? No, název je trochu zavádějící. Toto místo je opravdu plné koster, ale pravěkých mořských živočichů. Pokud se zajímáte o život dávno minulý, Wadi al-Hitan je přímo pro vás.

Zdroj: https://www.cestovinky.cz/clanek/nej-hity-egypta-20-mist-ktera-musite-v-zime-navstivit

Egypt: náhledové foto Pixabay

 

Cestování mě nabíjí energií, ať už jsou to výlety po Česku nebo za exotikou. Navštívila jsem už mnoho zajímavých míst a ráda vám je představím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *