Koněpruské jeskyně

Prozkoumejte Koněpruské jeskyně a okolí

Pokud hledáte skutečně rozlehlý jeskynní komplex, a to ten nejrozsáhlejší u nás z pohledu délky, pak jsou jím Koněpruské jeskyně. Jedná se o velký jeskynní systém s celkem třemi patry, jehož délka přesahuje 2 kilometry. Unikátní jsou především krasovou výzdobou a také zajímavou penězokaznou dílnou. Zapomenout nelze ani na paleontologickou a archeologickou současnost i minulost jeskyní. Část celé cesty můžete projít přímo s průvodcem. Jinak není problém navštívit i blízké okolí, jež má co nabídnout. Jmenovat bychom mohli třeba o vrcholu Zlatý kůň anebo o vápencový lom. Co tedy můžete spatřit v okolí Koněpruských jeskyní?

Vrchol Zlatého koně

Jedním z nejvyšších vrcholů celého Českého krasu je bezesporu Zlatý kůň. Podívat se odtud můžete prakticky kdekoli po okolí a dohlédnete do velké dálky. Vrchol je součástí celé stejnojmenné stezky vedoucí Českým krasem. Nachází se zhruba 150 metrů od východu z Koněpruských jeskyní.

Lom na Kobyle

Zajímavým úkazem je i lom jámovitého charakteru, který se nachází na Kobyle. Přirozeně je začleněn do celého okolí a nijak svým charakterem nevybočuje. Od jeskyně je ale vzdálen již 1,5 km.

Houbův lom

Máte rádi romantiku opuštěných přírodních míst. Přesně tu vám dokáže nabídnout Houbův lom. Jedná se o oblast, která se nachází přímo pod samotnými Koněpruskými jeskyněmi. Nachází se zde i prvohorní zkameněliny. Od východu z jeskyní je to sem pouhých 400 metrů.

Kotýz

Západním směrem od Zlatého koně najdeme návrší, které se vyznačuje také zajímavými krasovými jevy. Navíc se tady také nacházejí zbytky hradiště z dob minulých. Atmosféra je tady tedy i o tuto skutečnost o něco více mystická. Budete-li se chtít vydat až sem, musíte ujít zhruba 2 kilometry. Pohledy na krasové jevy ale stoprocentně budou stát za to a vy budete spokojení.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *