První parkovací věž zahájila provoz – moderní parkovací systém už využívají řidiči

Nedostatek parkovací míst je noční můrou snad všech obyvatel měst. Ne vždy je ovšem možné rozšířit ulice nebo postavit úplně nová parkoviště. A proto by měl přijít ke slovu moderní parkovací systém, jakým je například parkovací věž.

Ve Frýdku-Místku byl v minulých zahájen provoz první parkovací věže Car Tower v kraji. A kde? Její výhody si mohou užít zaměstnanci a zákazníci Autodružstva Frýdek-Místek.

Parkování téměř kdekoliv

Právě oni mají jako první v Moravskoslezském kraji možnost vyzkoušet výhody vertikálního parkovacího systému Car Tower, který výrazně usnadňuje parkování ve firmách, úřadech, ve městech i na sídlištích.

Foto: ČTK

Jak vlastně taková parkovací věž vypadá? Jde o samostatně stojící kovovou konstrukci, která rotačním způsobem umožňuje zaparkovat postupně několik vozidel. To by ještě nebylo nic tak zajímavého, ovšem tato vozidla se vejdou na půdorys pouhých dvou parkovacích míst a tento parkovací systém pojme dle varianty 6 až 16 osobních aut i SUV.

Řešení pro sídliště i centra měst

Místo dvou aut zaparkovat na ulici šest vozů nebo dokonce 16? To zní jako splněný sen – a to zvláště tam, kde majitelé vozů často dlouhé minuty krouží po ulicích ve snaze najít jakékoliv uvolněné parkovací místo.

Parkovací věž nabízí prostorově a cenově efektivní řešení, navíc po všech stránkách přizpůsobené evropské legislativě. Jeho klíčovými přednostmi jsou nejmodernější bezpečnostní prvky, jednoduchá obsluha, a podle podmínek až pětadvacetiletá životnost či po všech stránkách opravdu rychlá instalace.

Navíc je celý systém velmi intuitivní, nevyžaduje žádnou vyhrazenou osobu k obsluze, a jednoduché ovládání je vždy efektivně zajištěno pomocí mobilní aplikace. Uživatelům je k dispozici také možnost rezervace parkovacího místa přes internet.

Náhledové foto: ČTK

Zdroj: Ve Frýdku-Místku byl zahájen provoz první parkovací věže Car Tower v kraji | Protext – PR služby ČTK

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.