Pantheon

Řecko a Izrael vzájemně otevřou brány očkovaným turistům

Turisté, kteří sní o cestě do Řecka a Izraele, budou brzy moci vstoupit bez karantény, pokud prokážou, že jsou očkováni. Týkat se to samozřejmě zatím nebude jiných zemí, natožpak takových, v nichž platí jejich vlastní restrikce. U nás se fakticky zřejmě nedostaneme za hranice vlastního okresu. Občané těchto dvou zemí, kteří již byli očkováni, ale budou mít zřejmě jiná privilegia.

Dohoda o vzájemném uznávání očkovacích pasů

Tento týden v pondělí oznámily Řecko a Izrael dohodu o vzájemném uznávání „očkovacích pasů“ všech ostatních, aby umožnily očkovaným osobám volný pohyb mezi oběma zeměmi.

Na tiskové konferenci dva premiéři zemí potvrdili, že očkovaní příchozí by nemuseli poskytovat test na covid-19 ani se izolovat.

Mořská želva

Mořská želva: Zdroj obrázku Pixabay.com

Maják naděje

Izraelský ministr cestovního ruchu Orit Farkash-Hacohen popsal dohodu jako „Maják naděje, v době, kdy je obloha zavřená a prázdniny jsou stále daleko.“ Izrael již očkoval větší procento své populace než kterákoli jiná země, před Spojenými arabskými emiráty a Velkou Británií.

Zatím jsou hranice uzavřené

Prozatím zůstávají izraelské hranice uzavřeny nejméně do 20. února s očekáváním, že návštěvníci budou moci vstoupit na konci března. Některé zdroje uvádějí, že Izrael projednává také se Spojeným královstvím cestovní koridor pro očkované cestující, jakmile znovu otevře své hranice, ale to se nepotvrdilo.

Izrael

Izrael: Zdroj obrázku Pixabay.com

Snaží se i Singapur

Singapur také hledá způsoby, jak zmírnit přísné hraniční kontroly a umožnit zahraničním turistům certifikaci vakcínou. Singapurský ministr dopravy Ong Ye Kung uvedl, že stanovení standardů pro prokázání očkování by městskému státu pomohlo znovu otevřít cestovní spojení se zbytkem světa.

Zdroj dat: thetravelmagazine.net/greece-and-israel-lead-the-way-to-free-access-for-vaccinated-tourists.html#ixzz6nZ1zLY8i

Pantheon: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *