Šumava

Webkamery Šumava, Beskydy, Krušné hory a další – prozradí vám, kam vyrazit

Sledujte webkamery a buďte v obraze. Díky nim se snadno podíváte, jak je aktuálně ve vaší oblíbené lokalitě či v oblíbeném městě. Podle webkamer si dnes mnozí plánují výlety. Zkuste to též. Pojďte se podívat na pár tipů, kam se nejdříve prostřednictví webkamery, a pak i osobně vydat.

Webkamery Šumava

Nejpozději v pátek se hodí přemýšlet nad tím, kam vyrazit o víkendu. Lákají vás nenáročné hory? Mrkněte se na webkamery Šumava. Podívát se můžete na údolí Modravy, na Jezerní potok u Kvildy či na Rokytskou slať. Jestliže to vypadá na hezké počasí nejen o víkendu, ale i přes týden, prodlužte si víkend. Vezměte si dovolenou a cestou se zastavte i na zajímavých místech po cestě, třeba v Klatovech. Znáte místní katakomby s mumiemi? Určitě stojí za návštěvu a najdete je snadno ­– jsou hned na náměstí v kryptě pod jezuitským kostelem Neposkvrněného početí Panny Marie a sv. Ignáce. A jaké bude počasí, vám naznačí kamery Klatovy.

Webkamery Beskydy

Beskydy musí milovat každý. Hory na pomezí se Slovenskem jsou malebné, ať již si je přijdete užít v zimě nebo v létě. Webkamery Beskydy – to jsou kamery namířené na skiareály Svinec Ski, Poma, U Sachovy Studánky, na Bílou, Razulu, Lužnou, Mosty u Jablunkova a další. Podívejte se i na Javorový vrh či třeba Soláň. Beskydy jsou krásné, nejen co se týče přírody. Kamery Vsetín vám přiblíží i aktuální počasí v Rožnově pod Radhoštěm a vydat se můžete i na tak atraktivní výlet, jakým je ten do skanzenu lidové architektury. Přijďte sem třeba ve dny, kdy se tady peče chleba.

Webkamery Krušné hory

Třetí tip, kam se nejdříve webkamerou, a pak i osobně podívat, jsou Krušné hory. Spolu se svými podhůřími nabízí další unikátní část České republiky. Webkamery Krušné hory vás zavedou opět na řadu sjezdovek, jakými jsou Skiareál Novako, Altenberg, Bourňák a další. Kouknout se máte možnost na rozhlednu na Růžovém vrchu či zjistit aktuální počasí na Klínovci. Nebo si pojďte užít největší české lázeňské město a podívejte se na kamery Karlovy Vary. Ať víte, jestli si na promenádu vzít deštník nebo slunečník.

TIP: Rozhodně nemusíte pracně proklikávat internet a „týrat“ vyhledávač. Nejzajímavější webkamery najdete snadno na jednom místě. Projekt WebKamera.cz nabízí všechny zajímavé kamery na jednom webu.

Webkamera: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com 

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

3 komentáře

 1. Kérkonoš Odpovědět

  Tak snad to stihnem, než nás zavřou v okresech. Kdybych bydlel na Ostravsku, tak si v pondělí vyrazim na výlet maximálně tak do dolu Lazy nebo František, o Krušnejch horách si můžu nechat leda tak zdát, s těma polomozkama ve vládě.

  1. Aster Odpovědět

   To byste si nevyrazil, protože oba doly jsou už v okrese Karviná… 😀
   Ale oni nás chtějí zavřít přímo v místě bydliště – procházet se budeme smět jen v obci nebo městě, kde bydlíme – to teprve bude mazec. Ostraváků je mi líto – my se na Ostravu díváme shora a ten smogový koláč kolikrát není nic moc. Bohužel nebudou moct ani za Ostravu (Vřesina, Čavisov atd.) kde je hezky, protože se budou moct procházet na „čerstvém“ vzduchu jen v rámci města 🙁

 2. Aster Odpovědět

  No, od pondělka budeme moct tak akorát očumovat ty webkamery – to už mám jedno, jestli koukám na Beskydy nebo na Chorvatsko – můžu se stejně jenom dívat.
  Výlet na tento víkend? To ani ne – 5°C, zataženo a studený vítr – ani kočkám se ráno nechtělo ze sklepa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *