Řecký ostrov Rhodos: Středisko Faliraki nemá chybu

Faliraki

Středisko Faliraki se řadí mezi velmi oblíbené turistické destinace. Při vyslovení sousloví Rhodos Faliraki se mnohým z nás vybaví nejnavštěvovanější turistické středisko na Rhodu s velkými hotelovými komplexy a spoustou zeleně, tradičními místními tavernami a několika zábavními centry. My se budeme soustředit na všechny důležité aspekty, které toto středisko nabídne. Ostatně řecký ostrov Rhodos představuje pro mnohé z nás skvělou možnost trávení volného času při dovolené, tak proč jeho návštěvu nerealizovat? Faliraki určitě stojí za to, jak se ostatně společně přesvědčíme.

Pro koho je Faliraki vhodné?

Faliraki je ideální pro všechny, kteří chtějí zažít dovolenou plnou vzrušení a zážitků. Samozřejmě se hodí pro milovníky pohodového koupání v moři na plážích pokrytých zlatavým pískem. Dovolenou si zde užijí zejména rodiny s malými dětmi, které rozhodně ocení pozvolný vstup do moře. Středisko bychom tedy doporučili hlavně rodinám s malými dětmi.

Pláž náležící k Faliraki

Prakticky po celé délce Faliraki je možné spatřit táhnoucí se pláž, kolem níž se nacházejí stromy a vše doprovází ryk z taveren. Celková délka pláže činí 5 kilometrů. Prostřední a severní části jsou poněkud klidnější, jelikož se nacházejí mimo zástavbu. Šířka pláže se pohybuje v průměru okolo 60 metrů, což je pro pohodlný pohyb určitě dostačující. Spolehnout se budete moci ve všech částech na komplexní plážový servis a na půjčovny lodí i mnohých dalších věcí.

Pro nudu není prostor

Jedno je jisté. Ve Falirai se nudit stoprocentně nebudete! Jedná se o místo, odkud se budete moci vydat autem kamkoli na ostrově Rhodos. Pěšky můžete vyjít do jižní části města, kde se nachází malebný přístav. Zajít si můžete i na nedaleký kopec či na pláž pojmenovanou po slavném herci Anthony Quinnovi. Kopec je vzdálen 2 km a pláž cca 5 km.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.