Region Gron – ochutnejte Slovensko

Štiavnické vrchy

Hledáte na dovolené zejména zasloužený odpočinek? Pak vám má po všech stránkách slovenský region Gron rozhodně vyjde vstříc. Svou náruč vám otevře nádherná příroda i kulturní památky. Takže se rozhodně máte na co těšit.

A kde ho vlastně najdete? Na mapě si najděte čtyři pohoří – Tribeč, Štiavnické vrchy, Vtáčnik a samozřejmě také Pohronský Inovec. Vtáčník, což je nejvyšší bod celé oblasti,  se vypíná jen do nějakých 1346 metrů. Nejde tedy o nijak náročný terén.

prosiecká dolina
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zdroj obrázku: Commons.wikimedia.org

Zamiřte do středního Pohroní

Připravte se především na rázovité budovy a vůbec nevšední osídlení. Řemesla tu stále ještě žijí. A musíte samozřejmě také zamířit do Zveroparku  a nezapomeňte si dopřát ani adrenalinový let vírníkem. Rozhodně totiž stojí za to. V zimě zase můžete zamířit na sjezdovky.

Po Barborské cestě můžete dojít až do Repiště

Obec Repiště je známá jako 5. etapa tzv. Barborské cesty. Těšit se můžete na 16 zajímavých zastavení. Od roku 2016 můžete také najet na cyklotrasu,která vás zavede na hrad Marcus nebo třeba na velmi oblíbený vrch Bimbíz. To jsou cíle, které rozhodně stojí za to.

Zdroj náhledového obrázku: Commons.wikimedia.org

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.