dítě

Rychle se rozvíjející Angola bude brzy rájem turistů

Angola je jihoafrický stát s překrásným pobřežím a nezměrným přírodním bohatstvím. I když je zdejší ekonomika od roku 2002 celkem stabilní a země se rychle rozvíjí, turistům se sem moc nechce. My vám však ukážeme, že do této nezapomenutelné země se nemusíte bát zavítat. Ohromí vás.

Pár obecných informací

Angola je země s bohatou koloniální historií a zároveň je po Brazílii druhou největší portugalsky mluvící zemí světa. Žije zde mnoho různých etnických skupin, k turistům jsou ale všichni vstřícní. Hlavním městem Angoly je Luanda a zároveň je také největším přístavem. Bohužel prochází novou výstavbou a rozvojem teprve teď, takže podmínky pro turisty jsou zde dost špatné a za každou maličkost si pořádně připlatíte.

LuandaLuanda: foto Pixabay

Pokud se chcete do Angoly vydat, nejprve si dejte do pořádku všechny dokumenty. Potřebujete cestovní pas, který bude platný ještě 6 měsíců po vašem odjezdu. Neméně důležité je turistické vízum, které je třeba si vyřídit na velvyslanectví v Berlíně a musíte k němu předložit i potvrzení o prodělání povinného očkování (žlutá zimnice, břišní tyfus a žloutenka).

Je zde bezpečno?

Angola je sice jednou ze zemí, které se potýkají s vyšší kriminalitou, ale pokud se budete zdržovat v turistických oblastech, žádné výrazné nebezpečí vám nehrozí. Pozor si dejte spíš na koupání v místních jezerech, kde se můžete snadno nakazit motolicí rodu Schistosoma.

měsíční vyhlídkaMěsíční vyhlídka: foto Pixabay

Co navštívit a vidět

Vzhledem k množství krásných pláží je angolské pobřeží ideální pro relaxaci u moře, ale i pro šnorchlování a potápění. Navštívit můžete i množství národních parků a také vodopády Kalandula, které jsou druhými největšími v Africe. Jistě vás ohromí i Měsíční vyhlídka, kterou tvoří erodovaná červená skaliska. Milovníci historie by neměli vynechat výlet do pevnosti Sao Miguel, která byla postavena Portugalci v 16. století. Za zmínku stojí také Národní muzeum otroctví a blízko stojící kaple Capela da Casa Grande, která odkazuje na otrokářskou minulost země.

Zdroj: https://www.cklub.cz/pruvodce/angola

Dítě: náhledové foto Pixabay

Cestování mě nabíjí energií, ať už jsou to výlety po Česku nebo za exotikou. Navštívila jsem už mnoho zajímavých míst a ráda vám je představím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *