zoo2

Benefice se rozjíždějí, podpořit můžete i české zoo

Nabídka zoologických zahrad v ČR je velmi bohatá. Do Unie českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZOO) patří hned 15 českých a také čtyři slovenské zoologické zahrady. Uplynulé období jim však zasadilo velkou ránu.

A i když to vypadá, že to nejhorší mají už za sebou, ve skutečnosti se řada z nich stále ještě potýká s dluhy. Naštěstí se s rozvolněním pravidel přidávají i další možnosti, jak můžete své oblíbence podpořit.

Možností jsou už i venkovní koncerty

Stačí se vydat na některou kulturní akci, z níž půjde vstupné právě na podporu zoologických zahrad. Příkladem perfektně využité příležitosti bylo otevření mini zoo Skalka na Ostravsku 28. května, kde při této příležitosti zahrála kapela Kryštof.

Foto: Pixabay

Frontman kapely KRYŠTOF Richard Krajčo na nápad kývnul rád, sám se chystá adoptovat v minizoo Skalka klokana. „V naší domácnosti žije 11 želv, kocour, máme tři psy. My zvířata milujeme a spojit koncert s akcí na podporu minizoo ve Skalce je fajn,“ říká Richard Krajčo a dodává: „A hlavně se strašně těšíme na publikum, na to, že si s námi konečně někdo taky živě zazpívá!“

Zoologické i botanické zahrady podpoříte svou návštěvou

Další akce tohoto typu se pak samozřejmě chystají i v dalších částech ČR. Zoologické a botanické zahrady však podpoříte i tím, že je jednoduše navštívíte. U většiny z nich si můžete vstupenky koupit on-line, ovšem není to bezpodmínečně nutné. Kapacita většiny z nich už bohatě dostačuje k tomu, aby se pokladny nemusely uzavírat jako v minulosti. Celodenní zábavě tak nestojí nic v cestě.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.protext.cz/zprava.php?id=36340, https://valassky.denik.cz/zpravy_region/stat-uvolni-pro-zoo-na-krmivo-80-milionu-20210324.html, https://www.finance.cz/493577-financovani-a-sobestacnost-zoologickych-zahrad/

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *