V těchto českých muzeích se rozhodně nudit nebudete

Galerie

Dovolená a výlety po českých krajích budou nejspíš v kurzu i letos. Hledáte-li inspiraci, kam se v létě vydat, jste tady správně. Připravili jsme pro vás výčet několika zajímavých muzeí, která můžete navštívit třeba s dětmi. A nuda to rozhodně nebude.

Co nabízí Praha

Začneme pěkně v našem hlavním městě. Praha v sobě ukrývá spoustu památek a netradičních míst k návštěvě. Za prohlídku určitě stojí Muzeum Karla Zemana, které vás přenese do světa fantazie a filmových triků tohoto známého českého výtvarníka a režiséra. V muzeu si můžete vyzkoušet filmové triky a techniky, projdete se starými kulisami, a dokonce se můžete projet lodí po pražské Čertovce. V nové expozici si můžete prohlédnout i originální kostýmy ze Zemanových filmů. Muzeum sídlí v prostorách Saského dvora.

Děti se určitě pobaví i v Muzeu smyslů, které se nachází v pražském Novém Městě. Muzeum je plné optických iluzí, místností s různou perspektivou a jiných interaktivních exponátů.

MarcipánMarcipán v Táboře: foto: Richenza/Creative Commons/ CC-BY-SA 3.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Čokoláda v Táboře

Všechny mlsné jazýčky jistě potěší Muzeum marcipánu a čokolády v Táboře. Dozvíte se zde všechno o historii a výrobě čokolády a také o jejím zpracování. Také je zde k vidění spousta figurek vytvořených právě z čokolády a marcipánu. A nejsou to žádní trpaslíci. Najdete zde například největší čokoládový vlak v České republice. Pořádá se zde také festival a degustace.

KunoviceKunovice: foto: Honza Chodec/Creative Commons/CC-BY 3.0 https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

Letadla v Kunovicích

Několik zajímavých muzeí sídlí i na Moravě. Jedním z nich je Letecké muzeum v Kunovicích, které láká návštěvníky na opravdu výjimečné exponáty. Najdete zde unikátní letouny, do nichž můžete přímo vlézt a prohlédnout si je ze všech stran. Nechybí ani takzvaný Naganský expres, kterým se vezli naši hokejisté se zlatem z Olympijských her v roce 1998. K vidění jsou zde také vojenská letadla a vrtulník. V blízkém Slováckém aeroklubu si navíc můžete domluvit i prolet letadlem.

Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktuality/10-tipu-na-navstevy-zajimavych-muzei

Galerie: Náhledové foto Pixabay

Cestování mě nabíjí energií, ať už jsou to výlety po Česku nebo za exotikou. Navštívila jsem už mnoho zajímavých míst a ráda vám je představím.