božena protext

Sad Boženy Němcové čeká obnova, milovníci přírody se mají na co těšit

Najdeme ho na opravdu frekventovaném místě na rohu ulic Mariánskohorská a Sokolská třída v Ostravě. Sad Boženy Němcové však i navzdory své atraktivní poloze dlouho zůstával stranou veřejného zájmu. Což se naštěstí mění.

Podle vyjádření oficiálních míst by měl v průběhu následujících deseti let projít velmi zásadní proměnou. Čeká ho nejenom šetrná a postupná obnova dřevin, ale i nápadité doplnění keřů a záhonů či kompletní obnova mobiliáře.

„Je to pro nás pilotní projekt dlouhodobé revitalizace parku v našem obvodu tohoto druhu. Po loni dokončené pasportizaci stromů bude tento krok dalším posunem k systematické péči o zeleň v našem obvodě, ve které jsme dosud bohužel zaostávali. Postupně pak podobný plán připravíme i pro další naše parky a sady,“ říká místostarosta Rostislav Řeha.

Foto: Marius J. Svoboda / Creative Commons / CC0 License, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Statue_of_Bo%C5%BEena_N%C4%9Bmcov%C3%A1_in_%C4%8Cesk%C3%A1_Skalice.jpg

Z nezajímavé lokality perla Ostravy

Místo je v aktuální době spíše nepřehledné, a to zejména díky hustým korunám stromů. Také působí nepřívětivě až temně. Velmi razantních zásahů dozná zejména patro listnatých stromů tvořené převážně jírovci, jež jsou ve špatném zdravotním stavu kvůli napadení bakteriální houbovou chorobou.

Celá revitalizace by měla být rozdělena do 3 etap, a to tak, aby se nově vysazené dřeviny dokázaly bez potíží ujmout a stabilizovat. Rozhodně se tedy máme na co těšit.

Zajímavé místo v centru města

„Výsledkem celkové revitalizace sadu bude atraktivní prostor, kde si lidé budou moct bez obav krátit dlouhé chvíle. Sad bude prosvětlen, oživí jej kvetoucí keře a travnaté záhony s bylinami a cibulovinami a budeme rádi, když se tento park stane další ozdobou našeho obvodu,“ dodává starostka Zuzana Ožanová.

Náhledové foto: Protext

Zdroj: https://www.protext.cz/zprava.php?id=35773

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *