Jak plánovat dovolenou v COVID době

Covid

Letošní rok je nejen z hlediska cestování hodně specifický. Naplánovat si tak letní dovolenou nebude zrovna dvakrát jednoduché. V mnohých médiích se píše, že už by se od léta měla skoro všechno uvolnit a opatření nebudou tak drsná jako doposud. Jistou vám však dá málokdo, spíše nikdo. Tím pádem je zapotřebí myslet na to, aby dovolená dopadla tak, jak má, i s ohledem na různá opatření a případný výskyt koronaviru. Jak si tedy dovolenou naplánovat? V následujících řádcích se na některé základní aspekty podíváme mnohem podrobněji.

Cestování po vlastní ose alfou a omegou

V první řadě je zapotřebí konstatovat, že bude hodně důležité cestovat spíše po vlastní ose. Hromadné dopravní prostředky, autobusové a vlakové linky nemusejí skýtat dostatečnou míru bezpečí. Zároveň je zapotřebí poukázat na omezení, které mohou stále přetrvávat. Tím pádem se může stát, že spoj prostě a jednoduše nebude k dispozici. Mnohdy také nemusí být organizovány konkrétní zájezdy. Stačí, když se koronavirus vyskytne ve většíma. Dané společnost zájezdy neuskuteční.

Pojištění pro případ výskytu onemocnění covid-19

Se stane jakousi samozřejmostí. Vždyť nikdy nevíte, kdy můžete onemocnět právě vy. V mnohých destinacích může být situace nyní velmi klidná, nicméně k rapidnímu zhoršení často stačí minimální množství času.

Covid

Foto: Pixabay

Výlety spíše v soukromí

I tato situace může nastat. Některé společnosti prostě nebudou pouštět průvodce, a tak si budete muset sami najít konkrétní lokality a něco si o nich zjistit. Fakultativní výlet si tak fakticky zajistíte sami od A až po Z.

Bez sledování situace se neobejdete

Jednoznačně se vyplatí sledovat informace, které aktualizuje ministerstvo zahraničí. Díky nim budete mít mnohem lepší přehled o tom, kam se dá cestovat. Alternativ bude dostatek, nicméně výskyt koronaviru se bude také lišit.

Sledujte pravidla pro rezervaci ubytování

V každém případě. Budete tak přesně vědět, jak se bude situace mít, když se v dané destinaci rapidně zhorší koronavirová situace. Podívat se určitě můžete třeba i na cestovatelský portál cKlub.cz.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.