Ski areál Bílá v Beskydech

Ski Bílá

Tento lyžařský areál je v provozu již od roku 1965. Najdete ho přímo v Bílé – v blízkosti silnice č. 56 vedoucí z Frýdku – Místku. Parkoviště pro cca 650 vozidel je poskytováno zdarma a na svah to není vůbec daleko.

Co se týká sjezdových tratí, vybere si tu opravdu každý. Ať už jste začátečník, pokročilý nebo profík. Nachází se zde 9 sjezdových tratí. Na sjezdovky vás vyveze lanovka či vleky.

Dětský lyžařský park nejen pro děti

Pro děti, které se teprve s lyžováním seznamují, je zde možnost využít dva koberce v dětském lyžařském parku. Případně také rodiče mohou dítě dát do lyžařské školy, kde je budou učit vyškolení instruktoři. Výuka je určena dětem od 2 let. Dětský lyžařský park však mohou využít i dospělí, kteří teprve s lyžováním začínají.

Bílá

Snowpark v areálu Bílá

SKI Bílá nezapomíná ani na „snowboarďáky“. Najdete zde upravený Snowpark, který se nachází na sjezdovce č. 5 (v jižní části areálu). Začátečníci se mohou svěřit do rukou kvalifikovaných instruktorů.

Sjezdovky, nacházející se ve SKI areálu Bílá jsou uměle zasněžovány technickým sněhem. Na některých je i umělé osvětlení, což vám umožní zalyžovat či zasnowboardovat si i večer.

Běžecké trasy pro každého

Pokud nejste zrovna příznivci sjezdového lyžování či snowboardingu, pak zde najdete čtyři běžecké trasy, které jsou pravidelně upravovány. Jejich délka je: 20 km, 33 km, 10 km a 16 km.

V případě, že jste teprve začátečník, který si zatím nechce pořizovat lyžařské vybavení, máte možnost zapůjčit si lyže, snowboard, běžky a další potřebné lyžařské vybavení v půjčovně a SKI servisu přímo v areálu. Nechybí zde samozřejmě ani občerstvovací a stravovací zařízení.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.