ZOO Zlín Lešná

SLON na Lešné

Tato ZOO láká své návštěvníky již od roku 1948, kdy byla poprvé otevřena. Za tu dobu prošla opravdu velkými změnami. V současné době patří mezi nejnavštěvovanější turistická místa Moravy. Každoročně sem zavítá více jak půl milionu návštěvníků. V roce 2015 to bylo dokonce přes 600 000 návštěvníků.

Co čekat v ZOO Zlín

ZOO Lešná Zlín se rozkládá na ploše téměř 50 ha a najdete zde kolem 220 druhů zvířat. Je rozčleněna na kontinenty tzn., že návštěvník tak prochází Afrikou, Asií, Austrálií a Amerikou a poznává zvířata, která na daném kontinentu žijí. ZOO Lešná je také atraktivní díky průchozím voliérám a výběhům, kde návštěvníkovi umožní přímý kontakt se zvířetem. ZOO je nádherně vyzdobena krásnými originálními etnografickými předměty a všude kolem je spousta udržované zeleně.

Lešná Zlín

Zámek Lešná láká ke svatbě

V areálu ZOO se nachází zámek Lešná. Ten patří mezi nejmladší šlechtická sídla na Moravě. Byl vystaven v letech 1887 až 1893 a střetává se zde hned několik architektonických stylů jako je: novorenesance s novogotikou, švýcarský styl i novobaroko. Prohlédnout si můžete 11 zámeckých sálů a celá prohlídka trvá cca 45 minut. Zámek Lešná je kouzelné romantické místo, které láká zamilované, aby si právě zde řekli své „ano“.

Zoo Zlín

Další služby pro návštěvníky

Kromě již zmíněných zvířat, krásné zeleně a zámku Lešná, na návštěvníky čeká spousta zajímavých akcí, které se mění dle daného období. Mohou vidět například komentované krmení zvířat. Děti zde najdou spoustu atrakcí. Např. archeologické naleziště, lanové centrum Lanáček, dětský koutek, různé houpačky a prolézačky, jízdu vláčkem, jízdu na ponících. Najdete tady spoustu restaurací a rychlého občerstvení. A nechybí ani obchůdky se suvenýry. Opravdu každý si zde přijde na své.

Zoo Lešná

 

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.