Ski Buková hora

Ski Buková hora: Lehce rozpolcené středisko s hezkými sjezdovkami

Ještě jste letos nevyrazili na hory a uvažujete o nějakém last minute? Klidně můžete zůstat i u nás. Naším tipem je skiareál Buková hora. Pokud jste o něm ještě neslyšeli, pak jste na správné adrese. V následujících řádcích jej představíme poněkud podrobněji. Zaměříme se jak na ubytování, tak na samotné sjezdovky a přepravní kapacitu. Zapomenout nemůžeme ani na aprés ski.

Ski Buková horaSjezdovka u vleku Borer

Základem je pohodové ubytování

My jsme vyrazili na Bukovou horu v podstatě naslepo a zvolili jsme ubytování chatě pod sjezdovkou. Popravdě řečeno, o žádný luxus se nakonec nejednalo, ale bydlení bylo čisté a kuchyně také nebyla špatná. Pokud nehodláte utrácet obrovské sumy, naprostá pohoda. Ubytování s polopenzí vyšlo na cca 9 000 korun, a to od soboty do středy. V chatě je mimo jiné skromný dětský koutek, parodie na wellness, která ale potěší, a dokonce i pokoj s kuchyňským koutem. Náhodou nám připadl, takže super. Chata se nachází hned u sběrného spodního parkoviště, takže kousek s lyžemi musíte po svých. To ale nebyl problém.

Ski Buková hora

Výstup u sedačky z Červené Vody

Pocit z celkového řešení sjezdovek: Výborný

Rozložení sjezdovek je super. Z horního parkoviště se dostanete na dvojsadačku, která vás zaveze až na vrchol k vysílači. Stejně tak můžete činit i kotvových vlekem u sjezdovky Svitavská. Poté už se spustíte opravdu dlouhou dálnicí až dolů do druhého střediska Červená Voda. O tom už jsme psali zde. Když se vyvezete nahoru, můžete jet dolů právě Svitavskou a napojit se na kratší, ale širší a příjemnou sjezdovku Vigona. Tady si lze zaplatit i celodenní ježdění, chcete-li ušetřit. Rodinu se dvěma dětmi vyjde na pouhých 570 korun. Jinak u Vigony najdete také jednoduchý bufet s pivem Bernard za 26 korun. Což nám nevadilo. Výbornou volbou je i klasický deštník pod Svitavskou, tady jsou ale ceny vyšší.

Ski Buková horaRetro toalety u Vigony

S dětmi ano, ale…

Protože jsme byli s dětmi, chtěli jsme logicky učit nejmenší lyžovat. Kousek nad chatou se nachází vlek Borer a malý provazový vlek. Cenu instruktorů jsme neřešili, zvládáme sami. Pravda je ovšem taková, že platba 150 korun na 3 hodiny, a to i dospělého, je zbytečná. Stejně tak ceny. Platit 270 korun za den je ok, za 11 jízd 180 korun také, nicméně jiné lístky neexistují! Navíc tyto vleky nejsou součástí celého resortu Buková hora, takže celodenní lístek se na ně nevztahuje. To samé platí i pro Pomu na sjezdovce Vigona! Také zklamání. Majitelé se zkrátka nedohodli.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *