3 tipy na poslední letošní lyžovačku v Beskydech

Sachova studánka

Ještě stále nemáte dost zimních radovánek a rádi byste vyrazili do některého z tuzemských středisek? Nepotřebujete-li lyžařské dálnice a obrovskou vrstvu sněhu, bohatě si u nás vystačíte. Mnohde už navíc nabízejí lyžování s výraznými posezónními slevami. My vám dáme tipy na 4 známá střediska nacházející se v Beskydech. Všude byste měli mít ještě minimálně 2 týdny jistotu sněhu i při výraznějším oteplení, jež má přijít.

Velmi oblíbené sjezdovky na Bílé

Obec Bílá patří mezi menší beskydské vesničky, které v zimě dokonale ožívají. Nachází se zde totiž zajímavé lyžařské terény. V Beskydech v podstatě nejdelší a nejprudší. Jakýmsi středobodem tohoto střediska je čtyřsedačková lanovka na severním svahu. Na protější jižní stráni se nachází také vcelku zajímavá sjezdovka, kotvový vlek a klasická poma. Nejdelší jižní sjezdovka má ale pouhých 700 metrů. Na severu se můžete vydat modrou tratí s délkou přesahující 1000 m. Optimální ubytování na Bílé nabídne hotel Bauer přímo mezi sjezdovkami.

Bílá v Beskydech

Razula také spíše pro zkušenější lyžaře

Dobrou volbou je také skiareál Razula ve Velkých Karlovicích. Ten nabídne sjezdovku o délce 1000 m s kotvovým vlekem. V její spodní části je situována lyžařská škola Sunski ostatně stejně jako na Bílé, kde je pod jižní sjezdovkou. Razula disponuje převýšením 210 m. Odpočinout si tady budete moci v bistru Razula. Na poněkud méně příkrou sjezdovku je možné vyrazit k hotelu Horal, kde se lze ubytovat. K dispozici je tady také prvotřídní wellness.

Sachova studánka a Rališka

Tato dvě menší střediska jsme si nechali nakonec. Obě se nachází nad přehradou Horní Bečva směrem na Slovensko a Bílou. Rališka je typická především přítomností dvousedačkové lanovky. Na Sachovu studánku se vyplatí vyrazit s dětmi. O sjezdovku dlouhou 640 metrů se tady velmi dobře starají a hned vedle se nachází i kratší dětská včetně krátkého úseku s lanovým vlekem.

Chystáte se vyrazit třeba do některého ze zmiňovaných středisek a chybí vám peníze? Nezoufejte a nejděte si optimální alternativu. Výbornou volbou je kupříkladu Ferratum – rychlá půjčka.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.