Ski Karolinka

Ski Karolinka

Krásná valašská obec Karolinka v minulosti proslula hlavně díky sklářskému průmyslu. Jeho kouzlo již ale pomalu uvadá. Pravda ej ovšem taková, že vyrazit sem v zimě můžete za skvělým lyžováním? Nevěříte? V následujících řádcích vám popíšeme specifika Ski Karolinka. Město Karolinka může být na zdejší skiareál právem hrdo, jelikož nabízí prakticky všechno, co si vyznavači zimních sportů mohou přát. Jen hlavní sjezdovka o délce 1 km určitě stojí za to…

Jedna z nejrozmanitějších sjezdovek

Moderní skiareál Karolinka nabízí jednu z nejdelších a také nejvariabilněji pojatých sjezdovek na Moravě. Její součástí jsou jak mírné, tak i poměrně strmé pasáže. Vyrazit sem tedy mohou lyžaři a snowboardisté všech výkonnostních kategorií. Dostatečná šířka sjezdovky zajistí i pohodové ježdění milovníků carvingového oblouku. Pro rodiny s malými dětmi je ideální sjezdovka označovaná jako Rukáv. Právě sem také míří i lyžařské kurzy. Zajezdit si budete moci i v noci, jelikož je osvětlená po celé délce.

Skutečně dlouhý snowpark

Pokud máte rádi snowparky, určitě vám ski areál Karolinka přiroste k srdci. Nachází se tady totiž po celé délce sjezdovky nejrůznější překážky, na něž můžete kdykoli najet. Jedná se zejména o raily, skoky a také bedny. V podstatě jde o nejdelší snowpark, který se nachází v celých Beskydech. Park je navíc každý den strojově i ručně upravován, takže si můžete být jisti kvalitou jízdy.

Lyžařská škola samozřejmostí

Součástí celého areálu je u Tygří škola lyžování. Děti se tak mohou naučit jezdit na lyžích pod vedením zkušených instruktorů. V areálu je k dispozici mimo jiné také provazový vlek a spousta nejrůznějších pomůcek, které pomohou dětem pochopit techniku jízdy a ty tak mhou bez problémů v budoucnu brázdit i složitější svahy. Učit se na lyžích ale mohou klidně i dospělí.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *