Ski Luka nad Jihlavou

Ski Luka nad Jihlavou

Nedaleko srdce Vysočiny Jihlavy se nachází areál Ski Luka nad Jihlavou nabízející v zimním období zajímavé možnosti všem svým návštěvníkům. Pokud hledáte menší lyžařské středisko s precizně upravovanou sjezdovkou, nebudete mít problém užít si do sytosti zimních radovánek. My se v následujících řádcích budeme soustředit právě na tento lyžařský areál, který má rozhodně co nabídnout a vyplatí se jej navštívit.

Přepravní kapacita bohatě postačí

Samotná sjezdovka Luka nad Jihlavou dokáže nabídnout pohodové ježdění, a to v průběhu skoro celého roku. Přepravní kapacita je dostačující, o což se stará zejména čtyřsedačková lanovka o délce 550 metrů a s převýšením 94 metrů. Za hodinu dokáže vyvézt 1 400 osob. Tato lanovka je vhodně doplněna dvoukolovým vlekem Stemag o délce 300 metrů s převýšením 50 m. Kapacitně nabízí tento vlek obsluhu 600 osob za hodinu.

Sníh po celou sezonu

Samotný městys Luka nad Jihlavou není nikterak velkou obcí, nicméně i přesto dokáže nabídnout areál, v němž je dostatek sněhu po celou lyžařskou sezonu. Obě dvě sjezdovky jsou pokryty celkem 8 sněžnými děly schopnými obstarat dostatečné množství sněhu. Využít mohou návštěvníci dvou sjezdovek, a to červené pod lanovkou o délce 600 metrů a modré dlouhé 660 metrů. O úpravu pist se starají dvě rolby PRINOTH BIG a Kässbohrer PB 240.

Večerní lyžování a vybavení areálu

Lyžovat můžete klidně vyrazit i ve večerních hodinách, a to pod halogeny, které celou sjezdovku pokrývají. Samozřejmostí je i možnost využití spousty nejrůznějších služeb, mezi které patří občerstvení v chatě Gizela přímo v samotném srdci areálu. Parkoviště se nachází pouhých 5 metrů od nástupní stanice lanovky. Využít budete moci i lyžařské školičky, kde se vaše děti zaručeně naučí jezdit na lyžích či na snowboardu, zatímco vy budete třeba relaxovat.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.