Ski Hlinsko

Ski Hlinsko

Chcete si zalyžovat nedaleko Havlíčkova Brodu na Vysočině? Pokud ano, tak můžete vyrazit do skiareálu Hlinsko v Čechách, kde vás čeká zajímavé ježdění na ne sice nějak extra dlouhých tratích, nicméně i přesto si užijete pohodlný a přitom velmi levný pobyt. Dostanete se sem maximálně pohodlně autem, kdy vyjedete z Hlinska ve směru Havlíčkův Brod. Odbočíte ze silnice I/34 podle směrovníků na tento skiareál. Po ujetí nějakých cca 300 metrů už budete přímo pod sjezdovkami, jež budete mít jako na dlani.

Dostatečná přepravní kapacita

Přepravní kapacita tohoto střediska je dostačující. Starají se o ni celkem 3 vleky. Nejdelší je dvoukolový o délce 500 metrů a kapacitě 1000 osob za hodinu provozu. Využít můžete i dalších dvou vleků dlouhých 250 metrů, které mají převýšení 35 až 50 metrů. Pro děti je připraven dětský svah s dvěma provazovými vleky o délce 70 metrů. Tento vlek není nijak zpoplatněn, takže děti je mohou využít bez nutnosti platit.

Pečlivá starost o svah

O dostatek sněhu po celou sezonu se stará důmyslně řešený zasněžovací systém. Ten tvoří 2 sněhové sprchy a 5 sněžných děl Areco. Jsou zde také 2 čerpací stanice a 2 tlakové rozvody vody spolu s hydranty. Precizní úpravu povrchu zajišťují dvě rolby Kässbohrer PB 200 a Kässbohrer PB 240. V každém případě se můžete spolehnout na úpravu tratí jak ráno, tak i před večerním lyžováním. Pistu tak budete mít v naprosto skvělém stavu a můžete vyrazit dolů.

Ubytování ve skiareálu Hlinsko

Pokud přijíždíte pouze na lyžovačku, zaparkovat budete moci přímo v skiareálu na zdejším parkovišti s kapacitou 300 míst. Parkování je zcela zdarma. Ubytování je optimální v ubytovně Horalka, která má celkovou kapacitu 40 osob. Nejedná se sice o extra luxusní ubytování. Pro účely výuky na lyžích je ale pohodlné a za solidní finanční prostředky si budete moci užívat zimy se vším všudy.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.