Skiareál Razula už je v provozu, sjezdovka Razula letos zůstane uzavřená

Snowboard

Sníh si dal letos opravdu načas a jeho přívaly jsou aktuálně poměrně velké. To pochopitelně nahrává provozovatelům různých skiareálů. Ušetří na provozu sněhových děl. Přesto je třeba upozornit na fakt, že lyžařská sezona u nás bude letos bezesporu chudší. Některé areály totiž své brány vůbec neotevřou. Jedním z nich je i tradiční sjezdovka Razula ve Velkých Karlovicích, jež je součástí Ski areálu Razula.

Údržba Razuly by se nevyplatila

Podle mluvčí Resortu Valachy Martiny Žáčkové byla údržba sjezdovky Razula vzhledem k její délce pohybující se okolo jednoho kilometru nerentabilní již v době, kdy ještě platily staré ceny energií. V současnosti se o nějaké výdělku nelze ani bavit. Přesto vstup na tuto sjezdovku zakázán nebude. V minulosti ji využívali skialpinisté. Při dostatku sněhu tak mohou milovníci skialpu klidně vystoupat nahoru a poté si sjezdovku sjet. Upravená ale pochopitelně nebude. Jinak tady budou také lekce skialpů nabízeny přímo lyžařskou školou.

U Bambucha

Horní část sjezdovky u Bambuchů: Foto Radek Štěpán

Lyžovat se bude u Horalu

Kratičká 350 metrů sjezdovka Horal u stejnojmenného hotelu už je v provozu. Aby také ne, vždyť provozovatelé hotelů mohu nabízet právě lyžování přímo u hotelu jako skvělý benefit. Zájemci o vánoční pobyty si už mohou klidně pohodlně zalyžovat. Sjezdovka bude hostit také lyžařské kurzy a budou tady v provozu také mnohé doprovodné služby typu snowtubingu a podobně. Jinak můžete přímo ze sjezdovky také skočit do bazénů v termálním světě hotelu Horal.

Jinak by v Karlovicích měly jet i ostatní sjezdovky

Na zimní sezonu se připravují další areály v okolo Velkých Karlovic. Jedná se o ski areály na Kyčerce, u Bambuchů a také o Machůzky. Autem je vzdálenost jednotlivých sjezdovek minimální, takže jste prakticky všude za chvilku.

U Bambucha

Horní část sjezdovky u Bambuchů: Foto Radek Štěpán

Zdroje info: velkekarlovice.cz, valachy.cz

Náhledové foto: Radek Štěpán

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.