route-66-868967_640

Skleněný les z odpadu poblíž Route 66

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Každý vás už jistě někdy slyšel o ikonické americké silnici Route 66, která se stala inspirací například pro známé tabákové výrobky nebo řadu nočních klubů po celém světě. Není se ostatně čemu divit. Silnici patří k pilířům americké kultury v poválečném období a dodnes nabízí řadu zajímavostí, které stojí za to navštívit. Uniknout by vám neměl například skleněný les, který postarší muž vytváří z odpadu a starožitností.

Nudou na Route 66 rozhodně trpět nebudete

Přestože rychlostní omezení a radary zkazily mnoha americkým řidičů nespoutanou jízdu po slavné Route 66, vyplatí se na místo alespoň jednou v život zavítat. Díky klidnějšímu provozu si totiž můžete vychutnat unikátní expozice v okolí, mezi nimiž vyčnívá především skleněný les. Díky čemu získal tento název?

Nejedná se totiž o typický přírodní úkaz, na nějž jsme z našich krajů zvyklí. Pan Elmer vytvořil úžasné dílo připomínající hustý stromový porost jen za pomoci starého harampádí a stovek skleněných lahví. Celkem 200 svařovaných kovových stromů se rozkládá na pozemku o velikosti jednoho akru. Kromě skleněných lahví mohou turisté spatři i psací stroje, nefunkční historické zbraně či náhradní díly k automobilům. Oblibu ve starožitnostech Elmer sdělil po svém otci, na kterého stále vzpomíná:

„Lásku ke skleněným lahvím jsem převzal od otce. Začalo to v roce 1952, kdy jsem vyrůstal v dnes exkluzívní čtvrti Manhattan Beach v Los Angeles a občas navštěvoval skládky odpadu.“

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Krásný výhled, který vás navíc nebude nic stát

Určitě se teď ptáte, kolik si asi budete muset připravit peněz, pokud hodláte skleněný les navštívit. Odpověď je však naprosto jednoduchá – vůbec žádné. Pan Elmer ovšem ocení, když mu turisté sem tam přivezou alespoň nějaký další stavební materiál:

„Někteří turisté i sousedé přivezou nové materiály, které se dají použít v dalších výtvorech, ostatní ukradnou jiné. Nedá se tomu bránit. Mám postavit třímetrovou zeď? Desetiletí budování stromů z lahví mě osvobodilo od jakýchkoliv konfrontací a strachu.“

3 komentáře

  1. jmm Odpovědět

    Na „Midway Point of Route 66“ jsme se zastavil na kávičku, ale i pak raději jet po Interstate 40….
    Např. v Santa Rose je okolí „66“ bídné…
    USA má některá místa opravdu nádherná/zajímavá…
    Ale „Čechy krásné, Čechy mé“…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *