peru4

Peru, to není jen Machu Picchu – kam ještě vyrazit

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Většina průvodců zmiňuje v zásadě tři hlavní lákadla peru – incké město Machu Picchu, geoglyfy na planině Nazca a jezero Titicaca jakožto skvělý cíl pro milovníky přírody. Ovšem tamhle jihoamerická země toho nabízí o mnoho více.

Vydat se můžete třeba za památkami předkolumbovských civilizací, které co do stáří strčí slavné Inky snadno do kapsy. A nebude chybět ani pozvání na opravdu krásně horské treky. Vyzkoušíte to?

Nejenom Inkové aneb za nejstaršími stavbami Peru

Jako první vás určitě zaujme Trujilla, kde je koncentrace předkolumbovských civilizací na poměry Peru největší. Máte-li jen málo času, bude pro vás jako stvořené Slunečné město Chan Chan, v němž přebýval národ Chinú.

Kdysi to bývalo největší město Jižní Ameriky a dnes jde rozhodně o jednu z nejvýznamnějších archeologických oblastí. Chan Chan najdete jen 5 km od Trujilla. A jestliže vám zbude čas, navštivte ještě Huacas de Moche. Projít si lze muzeum i samotné ruiny města (pouze s průvodcem). Veřejná doprava tu funguje skvěle a rychle se dostanete přesně tam, kam potřebujete.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Horské treky i nádherné pláže

Chcete-li si dát trochu do těla, použijte jako výchozí bod městečko Huaraz. Pro začátečníky se hodí zejména Willca Cocha trek, který vám nezabere více než půl dne. Po alespoň jednodenní aklimatizaci pak doporučujeme trek Laguna 69, který vás po nějakých šesti hodinách chůze dovede k opravdu nádhernému jezeru, v němž se můžete i vykoupat.

Pokud však máte raději o něco teplejší vodu, nechte se zlákat městem Mancora a množstvím pláží v okolí. Jsou přívětivě nakloněny každé aktivitě (od obyčejného opalování na pláži až po kite surfing) a vyznačují se i dobrým turistickým zázemím. A milovníky méně frekventovaných míst doveze na ty vzdálenější spolehlivá hromadná doprava doslova za pár Solů.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *