Slovensko

Slovenské hory Žiar stojí za to

Ze Slovenska známe více pohoří, nejvíce asi Tatry. Za návštěvu však může stát i pohoří Žiar. Dnes se společně podíváme na to, co vám mohou nabídnout a kam se všude podívat. Pojďme tedy na to!

Podobné Tatrám

Ano je to tak, tyto hory mohou zkušeným turistům opravdu připomínat slovenské Tatry. V těchto horách můžete podniknout celou řadu turistických výprav. pokud budete chtít projít hřebenový pochod, který může trvat až 3 dny, jděte po červené magistrále nazvané Cesta hrdinů slovenského národního povstání. Jako začátek této cesty nejlépe slouží silnice 519 spojující Nitrianské Pravno a Martin.

Údolím Jasenice

Další významnou cestou může být modrá trasa. Je sice o něco málo delší, avšak pokud máte rádi kochání se krajinami, je v tomto směru bohatější. Cesta vede údolím místního potoka Jasenice a poté se po dvou kilometrech připojuje na rozcestí Žiare výše zmíněnou červenou hřebenovou magistrálu. Až projdete celou magistrálu vydáte se dál asi půl kilometru, kde uvidíte první velkou vyhlídku. Z tohoto místa lze vidět nejtypičtější podobiznu hory Žiar. Uvidíte velice široký výhled, z kterého lze spatřit Turčianskou kotlinu. Ta je lemovaná členitými hřebeny Velké i Malé Fatry, které lze v dálce vidět.

Výstup na Vyšehrad

Mezi další velmi lákavý cíl v této oblasti hory Žiar je výstup na nedaleký Vyšehrad. Jde o horu, která je tvořena bílým vápencem. Díky tomu je možné ji rozeznat na mnoha vyhlídkách. Tato hora ční nad okolím, a tak vás při téměř každém kroku v této oblasti láká na její zdolání. Jde o výstup krátký, ale velmi strmý. Alespoň pokud zvolíte jižní cestu. Sklon je v posledních fázích stoupání již tak velký, že vám musí pomoci instalované schody. Nahoře vás pak ale čeká rovinka, která je součástí této vrcholové plošiny. Tento výlet opravdu stojí za to!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *