Zakynthos

Dovolená v kempu: Několik tipů z různých zemí

Cestování, jak se říká ,, na vlastní pěst‘‘, je stále populárnější. Objevování krásy kempů je levné a pro toho, kdo vlastní i karavan, navíc i pohodlné. A víte, kam bude vést vaše destinace u moře?  Inspirujte se a vyrazte na některé z těchto míst.

Kempy ve Španělsku

Oblast Cala Levadó byla v roce 2012 vyhlášena časopisem Nationa Gegraphic jako nejlepší destinace k návštěvě. Cela Levadó se nachází ani ne hodinu od Bracelony a jedná se o opravdu klidnou oblast, takže si tady odpočinete v obklopení krásné přírody. K dispozici jsou čtyři pláže a všechny jsou vyhlášené. Pobřeží tvořené převážně skalami je pokryté borovicemi, které se tyčí nad plážemi, takže se můžete schovat do stínu. Co se týká kempu, ten zdejší je vhodný jak pro partu přátel, tak pro rodiny s dětmi.

Karavan

Chorvatské kempy

To, že je Chorvatsko už několik let jednou z nejoblíbenějších destinací Čechů, je známo a většina navíc vyráží do Chorvatska autem nebo právě do kempu. Pokud vyráží do Chorvatska i letos, máme pro vás tip, a to ostrov Hvar. Pobřeží Hvaru se dá přirovnat Francouzské riviéře s průzračně čistým mořem a písčitými plážemi. V kempu Mala Milna pak můžete strávit příjemnou dovolenou. Dalším skvělým tipem na kemp v Chorvatsku je Istria Kemp, nacházející se 6 kilometrů od města Poreč. Kemp je situovaný u krásné písečné pláže a zázemí kempu nabízí i bazény, restaurace nebo kulturní vyžití.

Kemp

Zakyntos kemp

Řecký Zakyntos se pyšní pohádkovým pobřežím, krásnými plážemi s dobrým jídlem a pitím. Pokud jste v Řecku konkrétně na ostrově Zakynthos ještě nebyli, určitě si návštěvu naplánujte. Zakynthos je oblíbený především díky své rozmanité flóře a fauně a vodami plnými mořských želv. Na ostrov Zakynthos se dostanete trajektem a pak už je to jen 13 kilometrů od kempu Tartaruga, kde se můžete ubytovat. V kempu je k dispozici i taverna, umístěna na vrcholku kopce nad mořem. Večeřet tak můžete s pohledem na moře a se západem slunce.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

2 komentáře

  1. Katka Odpovědět

    Dobrý den. Nechci rýpat, ale hodilo by se, kdyby si slečna po sobě text nejdříve přečetla, než ho veřejně vydá. Obzvlášť pak první odstavec, který po češtinářské stránce nedává totiž vůbec smysl.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *