Karlův most

Karlův most tak, jak ho možná neznáte

Karlův most, jedna z nejznámějších památek České republiky a Prahy vůbec. Většina turistů se po něm projde, udělá pár fotek a jde dál. Už jste však Karlův most viděli i z jiné perspektivy?

Z vodní perspektivy

Prohlédnout si Karlův most ze všech stran není nadlidský výkon. Nejlépe si takto Karlův most prohlédnete z vody a to v historických plavidlech ,,Pražských Benátek‘‘. Na plavidla můžete nastoupit na malostranské nebo staroměstské straně Vltavy, konkrétně na Malé Straně u Čertovky nebo u Muzea Karlova mostu. Lodičky, které mají svá poetická jména jako např. Blatouch nebo Vodouch, s vámi projedou celou Vltavu až k Čertovce a zavedou vás na místa, kde se turistická loďka nedostane. Mimo to se od kapitánů v bílé čepici, dozvíte i něco o historii Prahy a nezapomenou přidat ani tajemné příběhy.

Karlův most

Pod Karlovým mostem

Pokud budete na lodičky vyrážet ze Starého města, zastavte se v Muzeu Karlova mostu. Muzeum není nijak velké, ale určitě je zajímavé. Dozvíte se např. zajímavosti o všech třiceti sochách lemujících zábradlí Karlova mostu nebo kde byl svržen Jan Nepomucký a také jak vypadal Juditin most, předchůdce Karlova mostu.  Na opačném konci mostu, na Malé Straně se nachází již zmiňovaná Čertovka, překrásné zákoutí mostu, se kterým je spjata spousta legend. Nedaleko Čertovky se na jedné zdi objevují různé vzkazy, poselství, obrázky a to už od šedesátých let minulého století. Jedná se o Lennonovu zeď, místo symbolizující svobodu, kde každý může zanechat svou stopu, a to beztrestně.

Karlův most

Něco na zub

Až vám po objevování zákoutí Karlova mostu vyhládne, určitě se zastavte v bistru Bruncvík. Nachází se přímo pod schody Karlova mostu blízko sochy Bruncvíka a jeho lva. V bistru si dáte čokoládu, párek v rohlíku, buřta a k pití pivo, v chladnějších dnech i svařák.  Pár kroků je Kampa, park, kde si můžete odpočinout, sednout na lavičku a rozjímat nebo naopak ještě navštívit Werichovu vilu a muzeum nejslavnějšího českého komika. Kromě toho nechybí ani cukrárna, která rozhodně stojí za to.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *