Tatry

Slovenské skipasy? Cena podle vytíženosti.

Tento princip zavádějí velká lyžařská střediska u našeho východního souseda. Upouští tedy od pevných ceníků a nyní se ceny lístků na vleky nebo lanovky budou měnit hlavně podle vytíženosti jednotlivých středisek.

Jako první v Evropě

Jedná se o jednání, které je unikátní v celé Evropě. Společnost, která provozuje mnoho středisek na Slovensku, ale i v Česku, Polsku nebo ve Švýcarsku, informovala o přechodu na tento princip stanovování cen. Zavádí jej jako první v Evropě na svých slovenských a švýcarských resortech. Pokud půjde o samotné ceny, očekává se zvýšení cen ve vrcholu sezóny, naopak pokles cen v ostatních obdobích. Společnost si také stanovila minimální i maximální cenu. Výkyvy tak jsou stropované. Navíc, pokud si někdo objedná skipasy v předstihu, nemusí se prý bát vysoké ceny.

Lanovka

Konce roku

Tradičně se dá očekávat, že vyšší cena skipasů na slovenských lyžařských střediscích bude v období konce roku. Tedy hlavně v prosinci. Sjezdovky se totiž budou snažit navštívit turisté k oslavě Vánoc i příchodu nového roku. Obvykle bývá tato část roku nejvíce vytížená. Naopak pokles cen je v prvních fázích ledna a pak také koncem lyžařské sezóny. Samozřejmě však může ale rozhodovat vždy i konkrétní situace v konkrétní dobu nákupu. Například když budou špatné podmínky pro lyžování a poté se najednou počasí zlepší, zvýší se vytíženost sjezdovek a může se to promítnout do ceny skipasu.

Ušetříte koupí skipasu přes internet

Pokud plánujete navštívení slovenských hor za lyžováním, určitě zkuste zakoupit skipasy přes internet. Zde jsou totiž ceny relativně nejnižší. Více pak stojí na klasických pokladnách a v terminálech v samotných areálech. I když společnost, která se rozhodla o změně účtování skipasů, vlastní areály i v České republice, zatím nepočítá s využitím principu i k nám. Na Čechy však změna určitě dopadne. Vždyť Češi tvoří až desetinu, tedy nejvyšší podíl, ze zahraničních turistů slovenských hor a lyžařských středisek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *