Sníh ochromuje dopravu v Evropě: Letiště v Manchesteru uzavřelo všechny ranveje

Letiště v Manchesteru

Husté sněžení se pomalu valí do Evropy. V České republice jej čekáme ze soboty na neděli a v průběhu neděle. V některých částech Evropy už ale hustě sněží a sníh dokázal ochromit dopravu. Typickým příkladem může být Manchester. Právě tady byly kvůli hustému sněžení uzavřeny všechny ranveje. Jaká je tedy situace a jak se bude vyvíjet nadále?

Obě vzletové a přistávací dráhy uzavřeny

Přesně takto vypadá i prohlášení na Twitteru. Obě vzletové i odletové dráhy byly uzavřeny pouze dočasně. Nejvyšší prioritou pro letiště je pochopitelně bezpečnost cestujících. K otevření obou ranvejí dojde při nejbližší příležitosti, kdy se počasí umoudří. Cestujícím bylo doporučeno, aby se obrátili na leteckou společnost, se kterou aktuálně cestují. Situace se týká desítek letů různých společností.  

Dublinské letiště se také potýká s problémy

Také na tomto letišti sněžilo a sněží. Zrušeno bylo celkem 23 odletů a 27 příletů. Včera tomu nebylo jinak. Zrušili 69 odletů a 74 příletů. Podle dublinského letištního úřadu bylo na vině především odmrazování letadel. Ne zrovna optimisticky se vyjádřila Kirsty McCabeová ze Sky News, která hovořila o tom, že omezení v důsledku zimního počasí mohou trvat i týden. Mráz, led, mrznoucí mlhy a jiné nepříjemnosti se nejspíše letištím nevyhnou.

Varování v různých částech Velké Británie

Problémy s cestováním budou nejspíše v mnohých částech Spojeného království. V některých oblastech mohou teploty klesnout až na minus 10 °C. Varování před ledem a sněhem platí pro Londýn až do 9 hodin ráno v pondělí. Napadnout by mělo až 5 cm nového sněhu. Před náledím varovali na západním pobřeží Anglie, ve Walesu a na severu Severního Irska. Cestování v Británii bude zkrátka v následujících dnech poněkud složitější.

Zdroj info: https://news.sky.com/story/manchester-airport-closes-both-runways-due-to-heavy-snowfall-12765313

Letiště v Manchesteru: Náhledové foto Simon Stephenson/Twitter

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.