Japonsko Watazumi wiki

Solidarita hráčů Ghost of Tsushima zachraňuje skutečné památky – za co vděčíme on-line komunitě tentokrát

Komunita hráčů on-line her bývá spíše dehonestována a podceňována. Ovšem některé akce ukazují, že výjimky potvrzují pravidlo. Koneckonců – ti lidé, kteří za monitory sedí, jsou mnohdy docela normálními otci a matkami od rodin, vrcholovými manažery nebo prodavači z vašeho oblíbeného obchůdku.

A jejich zábava mnohdy přesáhne rámec obyčejného PC zápolení. Pokud vás jen trochu zajímají samurajové a Japonsko, a zároveň vám není svět barevných pixelů tak úplně cizí, nejspíš jste už zaregistrovali hit Ghost of Tsushima, jež se pyšní mimo jiné i  diváckou cenou, kterou obdržel na posledních „videoherních Oskarech.“ Proč tedy popularitu nepoužít pro dobrou věc?

Cušima, Watazumi a řádění hurikánu

Virtuální ostrov Cušima je nádherný a do jisté míry kopíruje svou předlohu, ležící uprostřed bouřlivého oceánu mezi Japonskem a Koreou. A právě přírodní živly se na Cušimě v nedávné době pořádně vyřádily. Za oběť jim padly mimo jiné i  kamenné brány chrámu Watazumi – jedna z nejunikátnějších památek celé oblasti.

Zdroj obrázku: commons.wikimedia.org

A to by bylo, aby si živly dovolovaly na aktuálně nejoblíbenější místo herních samurajů! Dlužno ale říct, že první krok udělali samotní mniší, když  formou crowdfundingové kampaně požádali o prostředky na opravdu. A právě toho se komunita Ghost of Tsushima chytila.

5 milionů korun na opravu

Nakonec se na opravu Watazumi povedlo vybrat cca 5 milionů korun (13 milionů jenů), i když původní kampaň žádala jen o pětinu. A pokud všechno půjde dobře, zaskví se chrám v plné kráse už na konci léta tohoto roku.

Vše se povedlo i přes to, že Watazumi ve hře přímo zobrazený není. Do jisté míry to však lze chápat – chrámy jako takové hrají v Ghost of Tsushima velmi významnou roli. A je jen dobře, že nezůstalo jen u toho.

Zdroj obrázku: commons.wikimedia.org

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *