Severokorejské zbraně

Nejmocnější zbraně světa? Dle KLDR jejich nové rakety s ponorkovým odpalištěm

V současné době, kdy koronavirus decimuje svět, se stále najdou státníci, kteří řeší pro ně mnohem důležitější věci. Typickým příkladem může být Kim Čong-un. Pravda je taková, že už jsme si na mnohé jeho prostořeké projevy a často nehumánní jednání zvykli, nicméně jde to jen těžko. Dalším příkladem budiž představení nových balistických raket, jež mají být nejmocnější zbraní na světě.

Střely odpalované z ponorky

Čtvrteční armádní přehlídka proběhla s veškerou pompou a Severní Korea na ní představila zcela nové balistické střely, jež se odpalují z ponorek. K přehlídce došlo hned poté, co byl ukončen sjezd vládnoucí Korejské strany práce. Vůdce se tady musel pořádně předvést a sliboval, že se pořádně posílí jak jaderný, tak i další arzenál země. Jak již tak bývá v této zemi zvykem, všichni jej poslouchali a dostalo se mu solidních ovací.    

Letící raketa

Letící raketa: Zdroj obrázku Pixabay.com

Monstrózní přehlídka se spoustou zbraní

V Pchjongjangu bylo skutečně živo. Zástupy pochodujících vojáků, pozoruhodná vojenská technika, tanky, raketomety. To je jenom malý výčet arsenálu, jenž se v hlavním městě Severní Koreje nacházel. Na závěr samotné akce byly předvedeny ony zmiňované balistické rakety a střely SLBM označované anglicky jako submarine-launched ballistic missile. Vezly je samozřejmě velká nákladní auta.

Testováním prošly střely v roce 2016

Přesně tak. Analytici hovoří o tom, že se Severní Korea snaží vyvinout ponorku, která by byla schopná tyto střely odpálit. Zatím je tedy bylo vidět, a to je jenom dobře, pouze na nákladních vozech. Jinak se jedná o střely, které jsou schopné nést jadernou či termonukleární nálož. Ponorky slouží jako výborné strategické zbraně. Umí se skrývat před satelity a odpalují střely z bezpečných vod oceánu. Tohoto faktu si je Kim velmi dobře vědom.

Zbraně Severní Koreje: Zdroj ilustračního náhledového obrázku Pixabay.com

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

2 komentáře

  1. Petr Odpovědět

    Kim Čong-un se prostě bojí.Co když mu demokratické země jako je Česká Republika bude chtít ublížit?Jsme v NATO tudiž spojenec USA.Fandím mu,každá diktatura něco sebou nese.A to že jsou na KLDR vedené sankce jenom umocňuje fakt,že se Severokojeci jenom brání přívalu kapitalistů do jejich země.Jen tak dále Kim Čong-une…..

    1. laďa Odpovědět

      Přesně tak.Kdyby se to stalo v Česku že nás někdo bude jen slovně ohrožovat,tak je tady mobilizace a Petříček se zblázní co si to dovoluje něco říkat o Česku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *