madagaskar chamel

Madagaskar jako populární cíl pro turisty – tentokrát za to může The Grand Tour

Do exotických zemí se dnes příliš vydávat nemůžeme, a o to více si tedy jejich krásu užíváme prostřednictvím televizních obrazovek. Nejnověji se do hledáčku všech automobilových nadšenců dostal Madagaskar.

A proč právě on? Může za to populární trio Top Gearu. Richard Hammond, James May a Jeremy Clarkson. A vcelku nezáleží na tom, že aktuálně to místo BCC rozbalili pod hlavičkou Amazonu s pořadem The Grand Tour. Ale to už jistě dávno víte. Co však možná nevíte je fakt, že se všichni nadšenci mohou po téměř půlroční pauze opět těšit na nový díl. A ten nás zavede – kam jinam než na Madagaskar.

Speciál „The Massive Hunt“ si to namíří za pokladem

Madagaskar není jenom zemí krále Jelimána, ale také pirátů. Nebo alespoň donedávna byl. Překvapí tedy někoho, že se vytuněná auta vydají právě po stopách pokladu? Tedy jestli vůbec vyjedou. Madagaskar, to nejsou jenom hezké rovné silničky vedoucí mezi mlžnými horami. Je to taky džungle, velké bahnité louže a zrádný písek na plážích. A najít auto, které by tohle všechno zvládlo, snad mezi běžnou produkcí ani nelze – tedy pokud nechceme zamířit do speciálních kategorií. A to producenti The Grand Tour opravdu nechtějí.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

A jak jsou rozdány karty? Clarkson vyrazí s Bentley Continental GT, Hammond s Ford Focus RS a May se usadí v Caterhamu. Počítáme, že pánové stráví nejdřív pěkných pár hodin v dílně, aby takhle autíčka dali pořádně do pořádku.

Zatím si na Madagaskar nechte zajít chuť

Trailer (k vidění na YouTube) oznamuje, že se na tuhle parádní jízdu můžete už podívat, vyšla totiž 18. prosince. A už teď je na něm k vidění spousta zajímavých míst, která by si fanoušci divokých kol nejspíš co nejdříve rádi projeli osobně. Prozatím to však možné není. Madagaskar umožňuje cestování jen na ostrov Noisy Be, a to za poměrně přísných opatření. Jako nápad na letní dovolenou by to ale nemuselo být špatné.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *