Varování před cestováním

Výlety do bavorských hor skončily, lidé nesmí z okresu

Pandemie koronaviru sílí a v mnohých zemích dochází jak samotným lidem, tak hlavně politikům trpělivost. Naposledy jsme se o tom mohli přesvědčit v Bavorsku. Tady došlo k podobné situaci jako v mnohých tuzemských střediscích. Parkoviště se rychle přeplnila turisty a svahy doslova praskaly ve švech. Odezva na sebe nenechala dlouho čekat.

Nejtvrdší omezení v novodobých dějinách

Takto tvrdá omezení skutečně Bavorsko zřejmě nepamatuje. Možná by se mohlo zdát, že za nimi bude třeba známý německý virolog Christian Drosten nebo ministerský předseda Bavorska Markus Söder, tolik pověstný svou tvrdostí. Není tomu tak, ke kroku se odhodlali okresní radové nejpostiženějších regionů v oblasti. Uzavřely své regiony pro celé okolí. O které se jedná? Konkrétně jde o:

  • Passau,
  • Berchtesgadener Land,
  • Deggendorf,
  • Freyung-Grafenau,
  • a Regen a Cham.

Bavorský les

Bavorský les v zimě: Zdroj obrázku Pixabay.com

Směr Pasov je passé

Na sáňkování mohou lidé zapomenout. U přechodu Strážný a dále směrem na Pasov nic moc nikoho nepotkáte. A není se čemu divit. V podstatě se lze setkat jen s auty. Lidé pracují výhradně z domova, pokud jim to situace umožní. Místní lidé se mohou vydat k lékaři, případně nakoupit nebo do zaměstnání. Na soukromé cesty ale mohou velmi rychle zapomenout.

Sedmidenní incidence přesáhla 200 případů

Za posledních 7 dnů se zvýšil počet případů na 100 000 obyvatel v Bavorsku nad 200. Tím pádem se omezil pohyb do 15 kilometrů od místa bydliště. Dál lidé jít nemohou. Přesto je zapotřebí říct, že se tak nestalo kompletně v celém Bavorsku. Především v Alpách, Berchtesgadener Landu a Bavorském lese je ale tento zákaz docela citelný.

Zaplatí 150 eur

Pokud někdo onen zákaz poruší, bude ho to stát 150 eur. Většina obyvatel se tak drží doma, protože rozhodně nehodlají tuto částku investovat. Policie na situaci dohlíží, takže rozhodně nikdo nehodlá takto rychle zchudnout.

Varování před cestováním: Zdroj ilustračního náhledového obrázku Pixabay.com

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *