Strašidelné muzeum či pohádkový svět: Zábava za každého počasí i pro nejmenší

Peklo čertovina

Ne vždy nám bude přát počasí, a kromě toho je potřeba, aby občas zapršelo! V takovéto dny nejlépe uděláte, když změníte svůj program a pojede se podívat jak do zábavních, tak do naučných center. Prožijete s dětmi báječný den plný radosti a úžasu.

Pohádkový svět Zdeňka Trošky

Pokud jste s dětmi přemýšleli, zda je na zemi peklo (nebo alespoň jeho podoba) můžete navštívit. Zábavný park podle filmu Zdeňka Trošky najdete v pěti patrech, které se svažují 12 metrů pod zem. Uvnitř stavby se rozprostírá labyrint se spoustou chodeb, kde na vás budou čekat čerti a čertice. Během celé návštěvy uvidíte spoustu her, atrakcí a představení. A nemusíte se bát, že byste tu byli hlady, po chvilce narazíte na restauraci či vinárnu.

Ukojte zvědavost a užijte si spoustu zábavy

Dolní Vítkovice
Foto: Pixabay

Ostravské Dolní Vítkovice jsou plné zábavy. Pokud máte doma malého zvídavého nadšence, určitě vyrazte do Velkého světa techniky. Ti úplně nejmenší patří do Dětského světa, kde se zabaví po celý den. Starší děti se mohou zavrtat ve Světě vědy a přírody, kde se seznámí mimo jiné i s taji svého těla, vydají se do pravěku nebo prozkoumají stroje.

Strašidelné museum filmů

Můžete se sejít s Iron Manem, Yodou, Indianou Jonesem nebo se skupinou postav ze známých pohádek Walta Disneyho ve Filmovém muzeu Legend. Výstavy hrdinů z hollywoodských filmů jsou vyvedeny do takových detailů, že vám vezmou dech. Podobné muzeum se nachází hned ve čtyřech městech – Poděbrady, Praha, Kroměříž a Kutná Hora. Pokud navštívíte všechna čtyři, uvidíte zhruba 2 150 exponátů, což z tohoto typu muzea dělá jednu z největších sbírek ve světě.

Pravý pravěk a pradávní tvorové

Dinosaurus
Foto: Pixabay

Jistě, v České republice existuje hodně dinoparků, ale tento je úplně jiný. V pražském Muzeu dinosaurů lze podrobně prozkoumat pravěk a tvory, kteří v této době obývali zemi. Návštěvníci se mohou těšit na autentické kostry dinosaurů, složené z kostí starých až 200 milionů let. Pro děti jsou k dispozici modely jiných pravěkých živočichů v životní velikosti.

Vědecké centrum s chytrým robotem

Centrum IQlandia obývá velmi chytrý robot. V IQlandii v Liberci je mnoho dalších zajímavostí. Je zde více než 400 interaktivních exponátů, které přiblíží svět vědy jak dětem, tak dospělým. Vynikající planetárium s téměř devítimetrovou kopulí a širokou nabídkou filmů o historii Země nebo dobytí vesmíru je také neuvěřitelné.

Zdroje info: cestovinky.cz, happymag.cz

Náhledové foto: Flickr, Justin Kern, https://www.flickr.com/photos/justinwkern/5878085431