Stýská se vám po Francii? Pozvěte si ji k sobě domů

Francouzský styl kombinuje evropskou eleganci a rustikální komfort. Díky klidným odstínům, jednoduchým vzorům a starožitnostem je ve výsledku dosaženo nádherného estetického prostoru. Podívejte se na nápady, které vám v podobném duchu pomohou osvěžit vaše bydlení. Do Francie tak vůbec nemusíte.

Nábytek s patinou

Aby se váš domov co nejvíce přiblížil francouzskému venkovu, je třeba jej doladit tematickým nábytkemtematickým nábytkem. Nekupujte kusy, které jsou na první pohled z plastu nebo jiných moderních materiálů. Starožitnost vašemu domovu vtiskne jedině nábytek s patinou. Popraskaná barva, surové dřevo, oděrky a kování je pro takový styl ideální. Hledat proto můžete i na trhu nebo v obchodě se starožitnostmi.

Barevnost a vzory

Nebojte se prostor oživit různými textiliemi. Nelamte si příliš hlavu s tím, co můžete ladit. Hlavní je trochu experimentovat a začlenit do prostoru vzorovaný koberec s třásněmi, polštářky, podsedáky k židlím, ubrus, prostírání a v neposlední řadě také záclony. Prostor se díky tomu stává útulnějším.

Dlaždice a tapety

Pokud je dům nebo byt váš a máte možnost dělat výraznější zásahy, jako je nová dlažba, určitě neváhejte. Volte opět rádoby oprýskané materiály s patinou, které připomínají keramiku nebo glazuru. Díky tomu v kuchyni, koupelně, ale i na jiných místech vytvoříte dokonalý francouzský venkov.

Foto: Pixabay

Bohaté kuchyně

V kuchyni můžete pustit uzdu své kreativitě. Nemusíte zde mít jen to nejnutnější, ale právě naopak. Začleňte do kuchyňského prostoru květiny, vystavte si nádobí a použijte i svícen, jako dekorační prvek. Linka a nábytek mohou být zdobeny kovanými polotovarykovanými polotovary a doplněny tapetou, obklady nebo vzorovanou dlažbou.

Staré židle můžete vzít k čalouníkovi a nechat ho, aby vám pomohl jim navrátit šmrnc. Vyberte si potahovou látku, která bude mít jemný květinový vzor a ozdobte s její pomocí sedáky nebo například kuchyňskou lavici, kde budete relaxovat, zatímco se budete probírat všemi svými recepty.

Zdroj: https://www.bydlimstylove.cz/francouzsky-styl-bydleni/, https://www.prozeny.cz/clanek/bydleni-ve-francouzskem-stylu-triky-jak-na-to-44507n

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.