Svatba v kostele má své neopakovatelné kouzlo – a nemusíte být věřící. Která místa se hodí?

Svatba v kostele vs. obřad na radnici? Výběr místa pro oddavky už naštěstí není tak omezený. Přesto však mají místa políbená vírou své neopakovatelné kouzlo. Ale nehledejte v nich jednotný řád a pravidla. Záleží totiž na tom, zda se chcete vzít pod svátostí církve se vším všudy, nebo se spokojíte jen s nenapodobitelnou atmosférou.

Kdy si můžete říct své ano v kostele

Chcete-li svatbu v kostele se vším všudy, musíte splnit celou řadu pravidel – to nejdůležitější říká, že alespoň jeden ze snoubenců musí být pokřtěný. To však neznamená, že nikomu dalšímu nejsou tato výjimečná místa přístupná. Není totiž nutné se vzít vždy v kostele. Své ANO si můžete říct i na prostranství před ním a stavbu samotnou použít jen jako nevšední kulisy.

Svatba v kostele má své neopakovatelné kouzlo Foto: Pixabay

Existují i výjimky

Další zajímavou možností jsou kostely odsvěcené, které si stále zachovávají svou jedinečnou atmosféru, ale přitom se v objetí jejich zdí může vzít opravdu kdokoliv. A podobně jsou na tom i památky patřící státu. A tradiční kostely, jež po vás budou chtít více, než jen nadšení pro nádhernou výzdobu a tajuplnou atmosféru, jsou pak další samostatnou kapitolou.

Řiďte se nabídkou

Podívejte se, jaké možnosti se pro svatbu v kostele nabízejí ve vašem okolí, nebo se naopak řiďte svým srdcem a vyberte si tu nejkrásnější stavbu kdekoliv v ČR. A proč se spokojit s obyčejným kostelem, když lze mít třeba přímo chrám či půvabnou vesnickou kapličku s vhodným penzionem nebo hospůdkou poblíž? Je to opravdu jen na vás. Svatba v kostele má své jedinečné kouzlo, tak proč si ho alespoň na jediný den nepřivlastnit?

Zdroj: https://www.svatbona.cz/svatba-v-kostele/, https://www.eppi.cz/napoveda/tipy/svatba/svatba-v-kostele

Svatba v kostele má své neopakovatelné kouzlo Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.