Švýcarský Zermatt nabídne zónu zcela bez aut – ty nahrazuje koňmi.

Švýcarský Zermatt, ležící na úpatí ikonického Matterhornu, je destinací, která návštěvníky okouzlí svou alpskou krásou, outdoorovými zážitky a půvabnou atmosférou vesnice. Toto malebné městečko obklopené zasněženými vrcholky a nedotčenou krajinou nepochybně stojí za návštěvu z mnoha důvodů. Zde je přehled toho, co dělá Zermatt destinací, kterou musíte navštívit.

Nádherné výhledy, které stojí za to

Matterhorn, jedna z nejznámějších hor světa, slouží jako ohromující kulisa Zermattu. Jeho charakteristický pyramidový tvar, často spojovaný s logem čokolády Toblerone, vzbuzuje úctu. Návštěvníci mohou Matterhorn obdivovat z různých vyhlídkových míst v Zermattu a jeho okolí, což v nich vyvolává pocit úžasu a obdivu k tomuto ikonickému alpskému vrcholu.

Zermatt si zachovává své tradiční alpské kouzlo tím, že je vesnicí bez aut. Absence motorových vozidel umocňuje klid okolí a umožňuje návštěvníkům prozkoumávat ho pěšky nebo v kočáře taženém koňmi. K idylické atmosféře vesnice přispívají dlážděné uličky lemované útulnými chalupami a půvabnými butiky.

Pixabay

Foto: Pixabay

Vše, pro fanoušky zimy

Zermatt je rájem pro milovníky zimních sportů. Díky přístupu do rozsáhlých lyžařských oblastí, včetně regionu Zermatt-Cervinia-Valtournenche-Val d’Aosta, nabízí město možnosti lyžování a snowboardingu světové úrovně. Železnice Gornergrat umožňuje přístup k úchvatným sjezdovkám a panoramatickým výhledům, díky čemuž je Zermatt vyhledávaným cílem milovníků zimních sportů.

Gornergratská železnice je zázrakem techniky, který návštěvníky zavede na vyhlídkovou cestu na vrchol Gornergrat. Panoramatické výhledy na okolní Alpy včetně Matterhornu nemají obdoby. Observatoř na vrcholu poskytuje úchvatný výhled a je povinnou zastávkou pro ty, kteří hledají úchvatné alpské výhledy.

Švýcarský Zermatt, Švýcarsko, Zermatt, Alpy, Matterhorn

Zdroje: https://mojesvycarsko.com/zermatt, https://cs.wikipedia.org/wiki/Zermatt

https://www.mundo.cz/svycarsko/zermatt, https://www.lidovky.cz/cestovani/traily-pod-matterhornem-svycarske-stredisko-zermatt-je-mekkou-nejen-lyzaru-ale-i-bikeru.A210923_142737_ln-cestovani_ape, https://snow.cz/stredisko/117-zermatt-matterhorn-ski-paradise

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.