Thajsko a Vietnam: Jak je to tady s posunem času?

Vietnam

Toužíte po sentimentálních a odvážných příležitostech v cizích zemích s bohatou historií, nádhernými stavbami a pestrou přírodou? Vydejte se do Thajska nebo Vietnamu. Oba tyto národy mají ve srovnání s Českou republikou stejnou časovou osu.

Časový posun

Thajsko se nachází ve východní polokouli a tamní čas se k našemu přičítá. Časový rozdíl je +5 hodin v létě a +6 hodin v zimě. V rámci Vietnamu je to stejné, Česká republika se nachází v pásmu UTC +1 a Vietnam v pásmu UTC +7, takže rozdíl mezi nimi je 6 hodin, což ale neplatí v rámci letních měsíců, kdy přecházíme na letní čas. V tomto období bude časový rozdíl 5 hodin.

Alternativy a doba letu do Thajska a Vietnamu

Česká republika je od Thajska vzdálena 8605 km, let z Prahy trvá s mezipřistáním zhruba 11 hodin. A některé lety s mezipřistáním mohou trvat až 14 hodin. Koordinovaným letem, který trvá 10 hodin, se můžete do Bangkoku dostat z Vídně, Frankfurtu, Dubaje a dalších měst. Čeští návštěvníci mohou v Thajsku zůstat až 30 dní bez víza. Do Vietnamu lze přiletět z Prahy, Vídně, Mnichova a dalších měst. Doba letu z Prahy do Hanoje je 15 hodin včetně mezipřistání. Ale, pro cestu do Vietnamu budete potřebovat cestovní vízum.

Co navštívit v Thajsku a Vietnamu?

Thajsko se pyšní skvělou kuchyní a téměř nedotčenou přírodou. Thajci jsou výjimečně přátelští a taxíky v okolí jsou levné. Je zde báječná teplota na koupání. S Vietnamem je to opravdu velmi srovnatelné. I tam budete moci ochutnat rozmanitou stravu, ocenit koupání a skákání a najít běžné požitky. Břehy tam bývají velmi prázdné. Z mnoha zajímavých míst v Thajsku, uveďme hlavní město Bangkok, ulice Khao San Road je obzvláště rozšířená mezi památkáři, s jejími levnými obchody a různými kluby. Určitě byste si neměli nechat ujít návštěvu Grand Palace, komplexu budov zahrnujícího královské sály, svatyně a starobylé památky.

Thajsko
Foto: Pixabay

Mezi další místa, která stojí za to navštívit, patří hinduistická svatyně Phanom Rung na severovýchodě Thajska, jedno z nejoblíbenějších letovisek na Phuketu a jeden z nejkrásnějších thajských národních parků Khao Sok. Ve Vietnamu si navíc každý najde něco pro sebe. Nabízí cíle jak městské, tak přírodní. Navštivte bar Mam Linh, odpočiňte si na pobřeží Cua Dai, prozkoumejte divočinu ostrova Cat Ba. Zájemci o historii budou zbožňovat Minh Mang v Hué nebo chrám My Son a atd.

Zdroje info: cestovatele.cz, idnes.cz

Náhledové foto: Pixabay