Barevná krajina rýžových polí – unikát v Čong-Čhingu

Barevná krajina rýžových polí: Asie umí být opravdu pestrá a barevná. Ale některé oblasti jsou ještě barevnější. Například obec Baoluan připravila pro své aktivity místní pestrou krajinu rýžových polí o rozloze 471 m2, z toho 160 mu tvoří hlavní oblast.

Jde o unikátní spojení užitkové krajiny, která však na první pohled působí na pohled opravdu úžasně. Barevná krajina rýžových polí představila koncept sta ptáků, kteří zdraví fénixe a žijí směrem ke slunci.

Unikát, který je opravdu přitažlivý

Ve hře však mnohem víc, než jen jeden koncept. V návrhu barevné krajiny rýžových polí byla plně využita historie a kultura města Baoluan. A kal je přesně se to projevilo na výsledku? „Luan“ je podle staré mytologie druh fénixe, který se často převtěluje do „fénixe“, „slunce“ a dalších prvků. A přesně tohle bylo třeba do nového vzhledu kulturní krajiny promítnout.

Foto: Pixabay

V krajině se tedy odráží především harmonie, blaženost, jas, teplo a další krásné konotace. Podle autorů představují tyto prvky také touhy zemědělců po úspěšnější budoucnosti. Navíc jde o velmi lákavou atrakci pro turisty.

Rýžové pole ve vícero podobách

Barevná krajina rýžových polí je založena především na vysoce výnosných odrůdách rýže vysoké kvality z hlediska výběru odrůd. Najdou se tu i velmi exotické kousky – tedy alespoň na naše poměry. Například fialovou rýži a žlutou rýži nezávisle pěstuje Městská akademie zemědělských věd, aby obohatila barvy této nevšední krajiny. Okolní kopce ve tvaru stohů obilí ukazují význam sýpky a podtrhují kouzlo „města sklizně“.

Zdroj: Fengdu, Čchung-čching: Město sklizně | Protext – PR služby ČTK, https://www.vietnamista.cz/products/pestovani-ryze-ve-vietnamu/, https://dl1.cuni.cz/pluginfile.php/1043796/mod_resource/content/1/Ekologie_ctena_podruhe_nahled_def5.pdf, https://docs.google.com/viewer?url=https%3A%2F%2Fdspace.cuni.cz%2Fbitstream%2Fhandle%2F20.500.11956%2F93487%2F140049032.pdf%3Fsequence%3D1

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.