Tip na výlet: Z Prahy motoráčkem Kozel expres na pivo do Velkých Popovic

Potřebujete k dobré náladě a zážitkům navštívit exotické zahraničí, nebo rádi poznáváte Českou republiku? V tom druhém případě vás totiž zveme na výlet vlakem do Velkých Popovic, které jsou známé svou výrobou věhlasného piva Kozel. Odkud Kozel expres vyjíždí a co na vás čeká?

Komentovaná prohlídka a degustace piva

Velké Popovice leží ve vzdálenosti 24 kilometrů od Prahy, což dobrý turista ujde za jediný den. My si ale cestu zkrátíme, a to projížďkou motoráčkem řady 810 s retro nátěrem z 80. let minulého století. Jestliže se chcete vyhnout kolonám nebo problémům s parkováním, je výlet vlakem pro vás ideální.

Foto: www.2media.cz

Poprvé bude vlak Kozel expres vyjíždět už 10. července v 10.16 hodin z Hlavního nádraží v Praze. Cesta trvá hodinu a motoráček vás přiveze rovnou do pivovaru ve Velkých Popovicích. Návštěvníkům bude k dispozici průvodce, který je seznámí se zajímavou historií pivovaru, v němž se vaří pivo už bezmála 150 let. Součástí komentované prohlídky Po stopách Kozla je také degustace piva Velkopopovický kozel (pro starší 18 let) včetně školy čepování.  V samém závěru pak lze pozdravit i živého pivovarského maskota – kozlíka Oldu.

Na kolik vás výlet do Velkých Popovic vyjde?

Cena zpáteční jízdenky z Prahy do pivovaru Velké Popovice je 450 korun. V ceně je také prohlídka, degustace a škola čepování. Zpátky do hlavního města Kozel expres vyjíždí z pivovaru v 15.00 hodin. Akce trvá až do konce září.

Zdroj info: kozel.cz

Náhledové foto: 2media.cz

 

U nás i za hranicemi je tolik zajímavých míst, která stojí za to být navštívena. A proto vás chci s nimi seznamovat.