Pustevny

Tipy na cestování po Česku

Vyjet do zahraničí je již možné, přesto to není v aktuální situaci asi nejlepší volba pro letní dovolenou. Co takhle prozkoumat krásy naší rodné země? Máme pro vás 5 tipů na dovolenou v České republice, které byste neměli minout! 

Pěší túra pod stanem

Pokud vás trochu nepohodlí na cestách neodradí, doporučujeme zkusit realizovat  pěší túru po České republice pouze se stanem a oblečením v batohu. Pěší túru můžete podniknout kdekoliv, ideální je však zvolit k několikadennímu putování část hezké přírody, kterou najdete po celém Česku, jako příklad mohou sloužit některé oblasti Šumavy či Vysočiny.

Nepodceňte však vybavenost! Dobrý spacák a stan jsou základem k dobrému zázemí na cestách. Kvalitní stany za nízkou cenu nabízí například Decathlon a spacáky vyrábí skvělé česká značka Husky. Pokud chcete na nákupu vybavení na cesty ušetřit můžete využít třeba slevový kód na bezvasport, českého online prodejce outdoorového vybavení.

Moravský kras

Moravský kras je největší krasový útvar u nás. Moravský kras není jen propast Macocha, jde o tisíce jeskyní, z nichž jen pár je přístupných veřejnosti. Kromě těchto jeskyní však můžete vychutnávat krásnou a členitou přírodu, která se táhne od Moravského krasu až do Brna. Doporučujeme však zvolit některý z mimosezónních pobytů zde, kdy počty návštěvníků, kterých je přes letní prázdniny opravdu nespočet, klesne až téměř zcela vymizí. V Moravském krasu se nachází rovněž mnoho krásných cyklostezek, které vás provedou malebnými žleby a údolími.
Sloupsko-šošůvské jeskyně
Sloupsko-šošůvské jeskyně: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Znojmo

Znojmo není mezi českými turisty nijak zvláště vyhlášeno, ale je to velká škoda. Toto město s bohatou historií, která je zalitá vínem, nabízí svým návštěvníkům mnoho zajímavostí a možností míst, která může turista navštívit. Počínaje podzemním komplexem, který se průběžně budoval stovky let a sloužil k uskladnění vína, až po výlety za vínem do okolních vinařství, kam vás zaveze i speciální turistický autobus. Znojmo má krásné historické centrum se spoustou historických budova a možnostmi kulturního vyžití. Znojmo bylo historicky na důležité obchodní trase s Vídní a díky obchodu s vínem dlouhá staletí prosperovalo, což je na bohatém historickém děditství nesmírně znát.

Rotunda sv. KateřinyRotunda sv. Kateřiny: Zdroj obrázku Pixabay.com

Posázaví

Posázaví je historická krajina, která je spjata s jedním z nejstarších klášterů u nás. Obzvláště v okolí města Sázavy se rozkládá krásné historické děditství a řada měst ve kterých se psala historie. Stříbrná Skalice je historicky známá těžbou stříbra a rozvinutým obchodem. Stejně tak krajina v posázaví je jako stvořená k různým turistickým výletům a cyklotoulkám. Pokud jste Sázavu a její historické okolí a přírodní bohatství ještě nenavštívili, rozhodně byste tak měli učinit.

Beskydy

Beskydy jsou jedny z mála českých hor, kde zpravidla nenajdete mraky turistů. Přesto jsou tyto hory plné zajímavých míst, která rozhodně stojí za návštěvu. Z těch nejznámějších stojí za zmínku Pustevny s unikátní architekturou, ikonická socha Radegasta nebo nová stezka v oblacích.

Pustevny: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *