Tipy na dovolenou k moři v březnu

Už máte dost zimy a ošklivého počasí a nemůžete se dočkat sluníčka a tepla? Co takhle vyrazit na dovolenou za mořem už v březnu? Protože nejde o tolik tradiční termín, můžete najít zajímavé ceny zájezdů a pár dní v teple vám rozhodně zvedne náladu a dobije baterky pro strávení dalších dnů v méně krásném počasí začínajícího jara. Podívejte se na rady na několik destinací, se kterými se trefíte přesně do černého.

Kanárské ostrovy

Během měsíce března jsou na kanárských ostrovech průměrné teploty zhruba kolem 22 stupňů. To je ideální pro ohřátí, ale přesto si můžete užít i více aktivní dovolenou, kdy vám zase nebude takové teplo. Leží poměrně blízko, takže se nemusíte bát ani dlouhého letu. Výhodou je také to, že na Kanárské ostrovy létá celá řada cestovních kanceláří, takže jistě najdete i v březnu dostatečně výhodnou nabídku, díky které se taková dovolená opravdu maximálně vyplatí.

Maroko

Dalším tipem pro dovolenou je Maroko. Teploty se zde v tuto dobu pohybují zhruba kolem 23 stupňů. To znamená, že zde nejsou nesnesitelné vedra, což dává prostor pro poznávání místních krás opravdu naplno. Vidět zde můžete nejvyšší horu Afriky nebo typické osady.

Foto: Pixabay

Dubaj

V Dubaji je to téměř vždy dovolená plná luxusu. Vyloženě přírodní destinace spíše nečekejte, protože města v Dubaji jsou hlavně o moderních budovách a nejrůznějších atrakcích. Pro návštěvu je zde vhodný víceméně celý rok, ale během března se mohou objevit přeháňky, díky kterým se horký vzduch o něco ochladí.

Karibik a Dominikánská republika

Jde o destinace, které jsou vhodné pro návštěvu v zásadě po celý rok. Tropické počasí láká na vyšší teploty i nádherné přírodní pláže, které svádějí ke klidnému odpočinku a nabírání sil na další běžné dny. Pokud si dovolenou naplánujete zhruba do dubna, můžete se vyhnout deštivému období.

Zdroj: https://www.kdyjet.cz/brezen/

Náhledové foto: Pixabay