Mariánské Lázně

Tipy na nejlepší lázně

Pokud si říkáte, že byste potřebovali někdy odpočinout a relaxovat, či zbavit tělo neduhů, určitě je na místě pomýšlet na lázně. Dnes si pár z nich představíme. Které jsou nejlepší lázně v Česku? To se dnes dozvíme. Pojďme na to!

Mariánské lázně

Jde o druhé největší lázně v naší republice. Navíc je zde krásná krajina, jelikož komplex je téměř absolutně obehnán zelení. Zmínit musíme například známou Zpívající fontánu na kolonádě nebo římské lázně z roku 1896. Můžete také navštívit dva historické bazény či mnoho masáží. Město obklopuje asi 100 minerálních pramenů. Aktivně se využívá 53. Primárním důvodem pro návštěvu lázní je pro pacienty léčba nemocí pohybového ústrojí, ledvin a močových cest. Celou dobu nemusíte být jen v lázeňském komplexu. Je zde mnoho možností na výlety. Například zámek Bečov nad Teplou, hrad Loket nebo Karlovy Vary.

Mariánaké Lázně

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Velké Losiny

V tomto lázeňském komplexu máte možnost navštívit bazény se sirnou termální vodou s teplotou od 33 do 36 °C. Léčit sem pacienti nejvíce jezdí nervový aparát, pohybový aparát nebo problémy s pletí a kůží. Naleznete zde několik saun nebo ledovou komoru. Mezi zajímavá místa v okolí pak patří například hrad Rabštějn nebo zdejší papírna ve Velkých Losinách. Zámek je pak známý díky čarodějnickým procesům, které zde ve středověku probíhaly.

Trenčianské Teplice

No a na závěr zavítáme za našimi východními sousedy. Řeč bude o Trenčianských Teplicích. Nachází se zde 6 termálních pramenů a při koupání v nich uvolníte napětí ze svalů a zvýší se vám prokrvení tkání. Dále zde vítají lidé s gynekologickými či kožními problémy. V okolí pak můžete navštívit město Trenčín či nejstarší poutní místo Slovenska – Skalka nad Váhom. Pokud zůstanete v areálu lázeňského komplexu, můžete využít například řadu kosmetických či relaxačních služeb a procedur.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *