Tipy na přírodní lokality plné sněženek a bledulí

Březen je ideálním měsícem pro první jarní výlety. Kromě probouzející se přírody můžete vidět i opravdové posly jara, jako jsou něžné sněženky a bledule. Existují vyhlášené lokality, kde můžete s trochou štěstí a při správném načasování najít hotové koberce těchto nádherných časně jarních květin. Inspirujte se například následujícími lokalitami, kde u jedné sněženky rozhodně nezůstane.

Žďárské vrchy – přírodní rezervace Staré Ransko

V přírodní rezervaci Staré Ransko, která se nachází v lokalitě Žďárských vrchů se to každé jaro prozáří obrovským množstvím sněženek a bledulí. Přírodní rezervace vyniká i jinými ohroženými druhy rostlin a zvířat, takže rozhodně stojí za návštěvu i v jiném ročním období. Nezapomeňte si tak dané místo poznamenat, a když nevyrazíte rovnou v jarních měsících, připravte si zde výlet na později.

Sněženky u obce Sedlnice

Za sněženkami rozhodně nemusíte hluboko do lesa nebo do speciálních přírodních rezervací. Celé moře sněženek totiž vykvétá i poblíž obce Sedlnice. Najdete je mezi stromy na travnatých pláccích, kde nádherně zdobí okolí. Takový malý přírodní poklad, na který místní z vesnice rozhodně nedají dopustit.

Foto: Pixabay

Přírodní památka Pístecký les

V nížinných oblastech jsou úrodné lesy, kde rostou vzácné druhy rostlin. Platí to i pro přírodní památky Pístecký les, kde můžete na jaře narazit na lány plné sněženek i bledulí. Netradiční podívaná začíná v březnu. Pokud termín úplně netrefíte, i tak si jistě užijete krásnou procházku v příjemném prostředí místní lokality.

Lužní lesy v Poodří

Další zajímavou lokalitou, kde můžete narazit na celé koberce krásných sněženek a bledulí, jsou lesy v Poodří. Oblast je poměrně široká, takže nalezení těch nejhezčích lokalit možná bude chtít trochu času. Při procházení krásnou přírodou to ale velmi rychle uteče. Takže stačí mít jen štěstí na správné načasování a můžete se kochat nádhernými bílými květy.

Náhledové foto: Pixabay

zdroj: kudyznudy.cz