pies

Tipy na prodloužený víkend v lázních na Slovensku

Prodloužený víkend nabízí skvělou příležitost k odpočinku a zrelaxování těla i mysli. Tři dny kvalitního trávení volného času mohou nahradit celý týden běžné dovolené. Velmi dobrou volbou na prodloužený víkend jsou termální lázně. Teplá voda a relaxační procedury nabízejí odpočinek tělu a příjemná atmosféra a minerály obsažené v teplé vodě zase mysli.

Sklené Teplice

Lázně Sklené teplice udělají radost všem, kteří mají rádi trochu netradiční zážitky. Leží nedaleko Žiaru nad Hronom a nabízejí krom jiného unikátní jeskynní koupel Parenica. Jako bazén zde slouží přímo jeskyně, do které je každou noc napouštěna voda přímo z pramene o teplotě 42 °C. Prostředky pro úpravu vody se zde používají jen v omezené míře, protože bazén se každou noc nechá zcela vyprázdnit a opět napustit čerstvou vodou. To velmi ocení lidé s kožními problémy, kteří mají potíže při používání chlóru. Voda obsahuje množství síranů a jiných prospěšných minerálů.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Piešťany

V Piešťanech mají s poskytováním lázeňské péče doslova historické zkušenosti a v současnosti patří lázně Piešťany mezi největší poskytovatele lázeňských služeb na Slovensku. Vyvěrající prameny o teplotě 67-69 °C jsou ochlazovány na příjemnou teplotu a rozváděny do termálních komplexů a koupališť. Lázeňské centrum je od samotného města odděleno parkovou zónou nabízející místo k odpočinkovým procházkám. Piešťany prosluly i svým léčivým sirným bahnem, které se před samotným použitím nechává zrát a aktivuje se účinnými biologickými procesy. Léčivé látky z tohoto bahna poté díky tomu mnohem lépe prostupují do organismu.

Lázně Podhájska

Lázně Podhájska jsou světovým unikátem. Jejich prameny jsou vysoce nasycené mináraly, které dodávají vodě slanou příchuť. Některé z nich se svou salinitou rovnají i vodě z Mrtvého moře. Vysoká koncentrace kyseliny křemičité pomáhá při kožních a dýchácích problémech. Lázně jsou také známé svými velmi příznivými cenami.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *