Tipy pro krásné procházky hned v okolí Prahy

Nechce se vám jezdit daleko, ale přesto si chcete užít krásnou přírodu poblíž hlavního města? Vyzkoušejte některé z oblíbených lokalit, kde si užijete krásnou přírodu a většinou i příjemný klid. Ideálním obdobím jsou hlavně jarní měsíce, kdy můžete v přírodě obdivovat jarní květiny. Tak kam se vypravit? Inspirujte se několika zajímavými místy.

Vyhlídka Máj

Místo, kde jistě znáte z mnoha fotografií. Nádherné zákoutí řeky Vltavy, které láká k návštěvě a nafocení překrásných fotek. Vyhlídka Máj se nachází poblíž obce Teletín. Vltava zde protéká mezi skalami a vytváří nádherné přírodní zvlnění, které tvarem připomíná například podkovu. Místo je krásné hlavně při západu slunce, ale za podívanou stojí i během dne. Jen se například o víkendu, kdy je hezké počasí připravte, že zde může být více jiných lidí.

Rezervace divokých koní a zubrů v Milovicích

Do Milovic dojedete vlakem z Masarykova nádraží za zhruba 20 minut. Jde o místo, které je vyhlášené hlavně díky přítomnosti přírodní rezervace, ve které žijí divocí koně, pratuři nebo zubři. Okolo jejich výběhů vede stezka, takže si můžete místní krajinu projít a ještě u toho spatřit tato velmi zajímavá zvířata, která do místního ekosystému svou činností vrátila některé ohrožené druhy rostlin či hmyzu.

Foto: Pixabay

Brdy ve Středočeském kraji

Pro milovníky hod jsou jako dělané Brdy. Leží v jihozápadní části Středočeského kraje a nabídnou celu řadu zajímavých stezek a lokalit k objevování. Dříve zde byl vojenský areál a později z této lokality vznikla chráněná přírodní rezervace. O krásnou přírodu zde rozhodně není nouze.

Tetínské vyhlídky

U Berouna se nachází dva krásné vyhlídkové okruhy. Po cestě najdete nádherné výhledy. Po cestě jsou rozmístěné také informační tabule, na kterých se dozvíte více informací o místní lokalita a jedinečných věcech, které najdete pouze zde.

Náhledové foto: Pixabay