Montreux

Tohle jezero je tak velké, že díky němu v Alpách rostou palmy

Exotická flóra na místě, kde byste ji určitě nečekali. Koneckonců – není žádným tajemstvím, že velké vodní plochy mají na své okolí zpravidla velmi pozitivní vliv. A Ženevské jezero v Savojských Alpách není výjimkou.

I když dnes budeme hovořit o Švýcarsku, sluší se připomenout, že jezero mu vlastně úplně celé nepatří. Rovná třetina je totiž francouzská. Jde o oblíbené místo pro letní rekreaci s mnoha historickými zajímavůstkami a nádhernými výhledy po okolí.

Lázeňské středisko i centrum čokolády

Teď zamiřme do města Montreux na jihozápadě Švýcarska, přesněji v okrese Vevey. Jde o oblíbené lázeňské středisko. Aby ne, když díky ženevskému jezeru je zdejší klima mírné. Teplota vody v jezeře se v létě pohybuje mezi 19-25 °C, což je rozhodně více, než byste v ledovcovém jezeru v Alpách nejspíše čekali. Rostou tu palmy a agáve, na které z pobřeží shlíží i pomník zpěváka Freddie Mercuryho.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Další zastávkou na naší cestě touto oblastí bude určitě městečko Vevey. Nabízí totiž všechno, co si můžete přát od švýcarské gastronomie – tedy zejména kvalitní víno a čokoládu, i když i sýry se tu najdou.

Vaudská riviéra a srdce hor

A ještě jedno nesmíme opomenout – terasovité vinice, které se odtud táhnou do daleka. Celé oblasti se říká Vaudská riviéra a víno tu zraje opravdu skvělé, celý rok sem totiž svítí slunce.

Není divu, že si zdejší oblast oblíbily i mnohé významné osobnosti. V milosti ji hojně navštěvoval třeba  Igor Stravinskij (který tu složil Svěcení jara) nebo Charlie Chaplin, jehož muzeum tu bude brzy otevřeno.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *