ath2

Tramvají až na pláž aneb vítejte v řecké metropoli

Athény si spojujeme především s nádhernými památkami. Ale přeskočme teď krásy Parthenonu či výhledy na přístav Pireus a podívejme se na to, co vám tento nevšední turistický cíl může ještě nabídnout.

Řekové si totiž rádi dopřávají a v Athénách vás tak čeká spousta lákadel doslova na jednom místě. A kde začít? Kde jinde než u chutného jídla s tím pravým středomořským šmrncem.

Athény jako město taveren a barů

U řecké agory najdete ulici, kterou lemují pouze a jen samé taverny. Nejvíce rušno v nich bývá večer, kdy se Řekové sejdou se svými známi a společně hodují na bohatém menu. Přijmete-li takové pozvání, připravte si alespoň dvě hodiny volného času. Domácí víno v litrových karafách a ochutnávání ze sousedova talíře je standardem.

Chcete si raději uvařit něco autentického z čerstvých surovin? Pak zamiřte rovnou na tu nejlepší athénskou tržnici v ulici Athinas. Pro mnohé prodejce je nákup tady spíše uměleckým představením. Udělají cokoli, aby vás zaujali a zručnost se jim tedy musí nechat. A máte-li chuť i na nějaké orientální ingredience, bude pro vás jako dělaná čtvrť Monastiraki.

Pověstná balkánská pohoda na každém kroku

Řekové si s ničím hlavu nedělají. Stačí nasednout na tu správnou tramvaj a do půl hodinky se z centra Athén dostanete až k moři, tedy přesněji řečeno k Saronskému zálivu. K dispozici tu budete mít hned několik městských pláží. Uvítá vás třeba Glyfada nebo Vouliagmeni s veškerým myslitelným zázemím.

Samotné MHD vám pak nabídne i speciální jízdenku na okruh, který vás proveze okolo všech nejznámějších památek. Prohlédněte si řečnicky koutek na agoře nebo Propylaje na akropolis a poté znovu nasedněte a popojeďte zase o kousek dál. Ztratit se nemůžete a autobusy i metro jezdí na středomořské poměry docela přesně.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *