Tři sestry v Žopech: Skvělý poslech v řadě na pivo

Tři sestry

Cestovat na zajímavé akce mnohdy není zapotřebí nijak daleko. Toho jsme samozřejmě využili, abychom se kulturně obohatili na koncertu slavné sestavy, jejíž hudba se jen těžko zařazuje k některému hudebnímu stylu. Možná hospodský punk, rock nebo něco podobného. Jejich koncert se tentokrát konal v Žopech, malé obci, jež je administrativně součástí Holešova, města mezi Zlínem a Kroměříží. Pokud se na Tři sestry právě chystáte a jste zvědaví, jak jejich představení vypadalo, nepřestávejte číst.

Větší originální stage na míru

Malý areál v Žopech u Holešova se může pochlubit novým menším pódiem. Pro Tři sestry ale bylo zapotřebí stage nové. Ta byla postavena před stávající, takže se o něco zmenšil prostor pro pohyb návštěvníků. Přesto bylo místa dost a originální stage dodala tu správnou atmosféru. Gambrinus 11 Tour je zcela specifická akce Třech sester, jež si to zaslouží. Přímo v areálu nechyběl ani prodej různých merch předmětů a především triček kapely.

Tři sestry

Předskokani a atmosféra

Na koncert jsme přišli o něco později, ač jsme měli lístek v předprodeji za 390 korun. Zrovna hrála kapela E!E. Lidí před pódiem už bylo více než dost. Hudba super, klasický hospodský punk. Jinak se návštěvníci tísnili ve 4 frontách na pivo. Bohužel tady byly pouze 4 výčepy. Na pivo se čekalo klidně i kolem půl hodiny. To samé v kratším měřítku se dá říct o frontě na limonády a lihoviny. Škoda, kaňka na celé akci. Postupem času, konkrétně ve 21 hodin, už ale začalo vystoupení Třech sester.

Tři sestry zelená

Upravila se stage a šlo se na to

Podium vypadalo moc hezky, nicméně bylo zapotřebí ještě upravit aparaturu. Pak už to začalo. Lou Fanánek Hagen přivítal publikum a hrála se 2 hodiny jedna píseň za druhou. Zazněly jak novější písně typu Války s loky, tak i stará klasika v barvě zelené nebo Pijánovka či Sovy v mazutu jako součást vzpomínkového bloku na Syny výčepu. To jsme bohužel stáli ve frontě na pivo. V průběhu koncertu se nemohlo zapomenout ani na Průšu, který pobíhal po pódiu. Byly rozházeny ředkvičky, jež si zaslouží svobodu! Během koncertu se také první řady dočkaly piva, které se točilo přímo na pódiu. Konec byl stylový. Zazněly písně Léto a nakonec Modlitba pro partu. Odhození triček do davu a bylo to za námi. Show a maximální zábava se vším všudy s minimem čistého zpěvu, což ale od Třech sester nikdo neočekává. Šli bychom určitě znovu!

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.