Ubytování pro Ukrajince najdete na Hotel.cz

Ukrajinská vlajka

Těžko uvěřit, že se tohle opravdu děje v roce 2022. Ukrajina je ve válce a my každým dnem napjatě sledujeme situaci a snažíme se pomoci. Češi se k situaci postavili statečně a snaží se pomáhat všemi možnými cestami. Vybírají peníze, na Ukrajinu posílají oblečení a další potřebné věci, a především přijímají válečné uprchlíky.

Střecha nad hlavou, bezpečí, místo, které by mohli aspoň dočasně nazývat domovem. Přesně tohle Ukrajinci přicházející ze své rodné krajiny zasažené válkou potřebují. Mnohé hotely a penziony v ČR nabízí ubytování pro Ukrajince za velmi sníženou cenu, nebo zcela zdarma. Přidávají se i některé soukromé osoby, jež nabízejí své nemovitosti, případně volné pokoje ve svých domácnostech. Celé Česko se spojilo, protože tenhle boj není jen za Ukrajinu.

Hotel.cz spustil vyhledávač ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny

Ubytování pro uprchlíky lze vyhledávat v různých facebookových skupinách o bydlení a všude možně po internetu. Promptně na situaci zareagoval portál Hotel.cz, který spustil speciální vyhledávač ubytování pro uprchlíky z válkou zasažené Ukrajiny. Aktuálně je ve vyhledávači zapojených více než 200 hotelů a penzionů z celé ČR, další stále přibývají.

Ve vyhledávači je možné ubytování řadit od neljépe hodnocených, nejlevnějších, nejdražších – některá jsou zcela zdarma, jiná za nízký poplatek. Zároveň je možné filtrovat si možnosti podle kraje, případně si je zobrazit na mapě.

Hotel.cz

Šiřte vyhledávač, ať se dostane k co největšímu počtu lidí

Střecha nad hlavou je to první a základní, co můžeme lidem utíkajícím z války poskytnout. Vyhledávač na Hotel.cz využívá třeba i Správa uprchlických zařízení MVČR nebo Člověk v tísni. Využít ho můžete i vy či vaši známí, kdokoliv. Šiřte informaci o existenci tohoto vyhledávače dál, ať se dostane k co největšímu počtu lidí.

Najdete ho na Hotel.cz/pomoc.

Foto: Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.