elephant-1822636_640

Ubytování v Thajsku mezi slony

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Asijské státy jsou v posledních letech z hlediska turistiky čím dál tím vyhledávanější. Obrovské popularitě se těší především díky srovnatelným cenám s evropskými destinacemi a také velkému množství nevšedních zážitků. Se skvělým nápadem přišel kemp Anantara, který se nachází na území Thajska. Návštěvníci tamního rekreačního zařízení mohou strávit několik hodin ve výběhu slonů přímo na kraji džungle. Noc je ovšem vyjde poměrně draho.

Luxusní apartmány ve tvaru bubliny

Kemp Anantara na území Thajska hodlá ze své polohy vytěžit maximum. Pro turisty proto připravil několik luxusních apartmánů ve tvaru bublin, které dovolí pozorovat život slonů doslova z první ruky. Ubytování se totiž nachází přímo na okraji džungle v blízkosti řeky Mekong, což je lokalita spadající pod jednu z nejstarších přírodních rezervací vůbec.

Rezervace vznikla právě kvůli výše zmíněným slonům, kteří by bez neustálé péče chovatelů nepřežili. Příjmy z apartmánů slouží jako dotace krmiva a veterinářské péče. Turisté pak z bublin stojících na dřevěných základech nenarušují přirozené prostředí zvířat, takže platí, že „vlk se nažere, ale koza zůstane celá“.Zdroj fotografie: Pixabay.com

Poptávka po etických zážitcích vzrůstá

Thajsko ze sloní turistiky těží již dlouhá léta a nutno podotknout, že ne všechny aktivity jdou ruku v ruce s názorem ochránců zvířat. Těm se nelíbí například jízdy na slonovi, kterou považují za týrání. Noc v blízkosti rezervace je proto ideálním řešením nepřicházejícím do střetu s etikou.

Součástí ubytování je samozřejmě čtyřiadvaceti hodinový servis včetně večeře a minibaru. Pokud o tento nevšední zážitek také stojí, připravte se na to, že jedna noc vás bude stát poměrně hodně peněz. Ceník totiž hovoří o částce až 13 tisíc korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *